Paweł Tomczyk

i

Autor: twitter.com/legiawarszawa

Zaskakujący ruch kadrowy w Legii. Budują ekipę Papszunowi?

2021-11-30 18:23

Piłkarską Legię Warszawa czeka niewątpliwie mnóstwo zmian w związku z katastrofalnymi wynikami sportowymi i spodziewaną roszadą trenerską. Już wiadomo, że nowym opiekunem stołecznego zespołu zostanie Marek Papszun, nie wiadomo tylko kiedy to nastąpi. Klub ze stolicy już jednak czyni stosowne przygotowania. Jak poinformowano, Paweł Tomczyk wzmocni pion sportowy Legii Warszawa i od 1 grudnia obejmie funkcję wicedyrektora sportowego.

Tomczyk to postać związana ostatnio z… Rakowem Częstochowa, czyli klubem, z którego ma przyjść do Legii Warszawa trener Marek Papszun. Od listopada 2019 roku Tomczyk pełnił rolę kierownika skautingu w Rakowie. Po kilku miesiącach objął stanowisko dyrektora sportowego klubu, sprawując tę funkcję do września 2021 roku. Jak pisze Legia w komunikacie „Paweł Tomczyk we współpracy z dyrektorem sportowym, będzie aktywnie uczestniczył w realizacji polityki transferowej i strategii sportowej klubu, skupiając się w swoich działaniach na kadrze pierwszego zespołu. Do jego zadań należeć będą między innymi negocjacje z zawodnikami, agentami i innymi klubami oraz nadzorowanie pracy działu scoutingu. Dodatkowo, nowy wicedyrektor sportowy będzie zarządzał i nadzorował przepływ zawodników Akademii Legii Warszawa do pierwszego zespołu”.

Jan Tomaszewski obwinił Paulo Sousę za brak Złotej Piłki dla Roberta Lewandowskiego!

Skandaliczne zachowanie kibiców Legii przeszło do historii. Klub może poważnie ucierpieć, Anglicy nie mają wątpliwości

Wygląda więc na to, że szykowany jest pomału w Legii mocny grunt trenerowi Papszunowi. Nowy działacz Legii Warszawa ukończył Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był piłkarzem. Przez lata występował w barwach takich zespołów jak Górnik Łęczna, Motor Lublin, czy Znicz Pruszków. Karierę zawodniczą zakończył w połowie 2015 roku.

Sonda
Czy Marek Papszun byłby odpowiednim trenerem dla Legii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze