Zmiany w czołowej drużynie ekstraklasy, odchodzi nie tylko trener. Czterech piłkarzy żegna się z klubem

2022-05-20 12:35
Igor Łasicki
Autor: CyfraSport Igor Łasicki

Jutro po raz ostatni na ławce trenerskiej Pogoni zasiądzie Kosta Runjaic. Po sezonie z zespołem Portowców pożegna się na pewno czterech piłkarzy, ale to nie musi być koniec zmian.

Runjaic i klub ogłosili rozstanie już dwa miesiące temu, a termin nie był chyba zbyt fortunny, bo Pogoń w ostatnich tygodniach straciła formę, jaką prezentowała na początku rundy rewanżowej, a także chyba motywację, gdy przepadła szansa na mistrzostwo Polski. Wczoraj na konferencji prasowej przedstawiono nowego szkoleniowca Jensa Gustafssona i też można mieć wątpliwości, czy klub nie powinien zorganizować tej konferencji po zakończeniu sezonu. Portowcy na pewno zakończą rozgrywki na podium i wciąż mają jeszcze szanse na wicemistrzostwo Polski. Będzie ono możliwe pod warunkiem, że Raków przegra u siebie z Lechią Gdańsk w ostatniej kolejce. Wiadomo już, którzy piłkarze pożegnają się z Pogonią po sezonie. Klub postanowił nie przedłużać kontraktów z bramkarzem Jakubem Bursztynem a także zawodnikami z pola – Igorem Łasickim i Hubertem Matynią. Pogoń nie skorzysta też z możliwości przedłużenia wypożyczenia ani wykupienia Piotra Parzyszka z włoskiego Frosinone.

To ona pomogła mu osiągnąć życiową formę. Karol Angielski zdradza nam fakty z życia prywatnego, taka kobieta to skarb

Nieznana jest jeszcze przyszłość Kamila Drygasa, któremu wygasa kontrakt 30 czerwca. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy Pogoni, związany z nią od 2016 roku. Drygas był niezadowolony, że w kończącym się sezonie grał mało i nosi się zamiarem opuszczenia Szczecina. Rozmowy szefów klubu z piłkarzem jeszcze trwają, a ich efekt ma być znany w najbliższych dniach. Według nieoficjalnych informacji pozyskaniem piłkarza zainteresowany jest Piast Gliwice. Wczoraj odchodzących piłkarzy i trenera Runjaica pożegnali kibice ze stowarzyszenia Portowcy. Wręczyli każdemu z nich oficjalne podziękowania i ...butelkę lokalnego trunku.

Nowy trener Pogoni Szczecin ma ambitne plany. Złożył bardzo odważną deklarację

Sonda
Czy Jens Gustafsson to dobry wybór na trenera Pogoni Szczecin?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze