Chloe Kelly (z prawej) wraz z koleżankami szaleje z radości po zdobyciu przez Anglię tytułu mistrzyń Europy

Autor: AP

Angielskie piłkarki zawstydziły kolegów. Wywalczyły mistrzostwo Europy

2022-07-31 21:38

Co nie udało się przed rokiem Anglikom, dokonały teraz Angielki. Futbolistki tego kraju zostały mistrzyniami Europy pokonując w finałowym spotkaniu Niemki 2:1 po dogrywce. Finał rozegrał się na stadionie Wembley, gdzie rok temu Anglia przegrała rzutami karnymi decydujący mecz ME mężczyzn, z Włochami.

Tuż przed rozpoczęciem spotkania dużego osłabienia doznała drużyna gości. Uraz mięśnia podczas rozgrzewki wykluczył z gry 31-letnią Alexandrę Popp, kapitan niemieckiej ekipy. Wcześniej zawodniczka VfL Wolfsburg zdobyła sześć bramek w tym turnieju.

Przez godzinę gry piłka nie trafiała do siatki. W 62. minucie prowadzenie dla Anglii wywalczyła Ella Ann Toone z Manchesteru United. Za odrabianie strat zabrała się Lina Magull z Bayernu Monachium. W 66 minucie trafiła w słupek, a w 79 skierowała piłkę do siatki.

Remis 1:1 spowodował dogrywkę. W 110. minucie gry w zamieszaniu podbramkowym trafienie zaliczyła Chloe Kelly i ten strzał zapewnił Angielkom pierwszy w historii tytuł mistrzyń Europy. A zarazem stał się skutecznym rewanżem za finał ME 2009, przegrany z Niemkami 2:6.

Na trybunach Wembley zanotowano rekord frekwencji – 90 tys. widzów. Nigdy wcześniej tylu kibiców nie zasiadło na fotelikach tego stadionu podczas ME mężczyzn czy kobiet.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE