Paul Mariner

i

Autor: AP PHOTO Paul Mariner

Anglicy pogrążyli się w żałobie przed finałem Euro 2020. Nie żyje Paul Mariner, były zawodnik „Synów Albionu”

2021-07-10 20:23

Trwają przygotowania do najważniejszego meczu piłkarskiego tego roku. W niedzielę 11 lipca Anglicy zagrają na Wembley z Włochami w finale mistrzostw Europy 2020. W sobotę 10 lipca piłkarskie środowisko obiegła jednak informacja o tym, że w wieku 68 lat zmarł były reprezentant Anglii, Paul Mariner. To ogromny cios dla angielskich piłkarzy i kibiców, przygotowujących się do najważniejszego meczu ich reprezentacji od lat.

Paul Mariner w swojej karierze zakładał koszulki takich klubów jak m.in. Ipswich Town, Arsenal czy Portsmouth. Występował także w reprezentacji Anglii, w której w latach 1977-1985 rozegrał 35 meczów i strzelił 13 goli. Jako zawodnik „Synów Albionu” wystąpił w mistrzostwach Europy we Włoszech w 1980 roku oraz dwa lata później na mundialu w Hiszpanii.

O śmierci Marinera poinformowała w sobotę na Twitterze drużyna narodowa Anglii, przygotowująca się do niedzielnego finału mistrzostw Europy na Wembley przeciwko Włochom. Informację tę przekazała także rodzina Paula Marinera. Były reprezentant Anglii zmagał się z bardzo ciężką chorobą – rakiem mózgu. W piątek 9 lipca przegrał walkę z nowotworem, miał 68 lat.

Paul Mariner grał na pozycji środkowego napastnika. Występował w kilku klubach angielskich i amerykańskich, najdłużej w Ipswich Town (1976-1984), w barwach którego rozegrał 339 meczów, zdobywając 135 bramek. Zdobył z nim Puchar Anglii (1978) i Puchar UEFA (1981).

Sylwia Dekiert o Euro i igrzyskach
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze