Będzie tytuł - będzie wielka wypłata. A za porażkę da się kupić nowe Audi. Sowita kasa dla piłkarzy Belgii

2021-06-10 20:34
Belgia: Thibaut Courtois
Autor: AP Photo/Francisco Seco Thibaut Courtois podczas meczu Brazylia-Belgia 1:2 w ćwierćfinale mistrzostw świata w Rosji

Gdyby piłkarska reprezentacja Belgii wywalczyła tytuł mistrza Europy, każdy z graczy otrzyma nagrodę w wysokości 435 tys. (blisko 2 miliony zł). Poinformowała o tym belgijska gazeta "Het Laatste Nieuws" z Antwerpii. Rzecz jednak w tym, że taki sukces nigdy nie przydarzył się „Czerwonym Diabłom”. Szczytem ich osiągnięć było drugie miejsce w ME w roku 1980. Przegrali w finale z RFN.

Według dziennika, premie dla zawodników wynegocjowali ich przedstawiciele Eden Hazard, Thibaut Courtois i Jan Vertonghen już w roku 2017. Dlatego są podobne od tych przewidzianych za sukces w MŚ 2018 w Rosji.

Nagroda przewidziana jest już za sam udział w fazie grupowej – po 42 tys. euro (ok. 190 tys. zł) na głowę. W sam raz na nowe Audi Q5.

Za awans z grupy czyli przejście do 1/8 finałów wzrosnąć ma do 90 tysięcy.

Poważne sumy zaczynają się od kolejnego etapu. Wejście do ćwierćfinału wycenione jest na 170 tys. euro. Za udział w półfinale nagrody rosną do 290 tys. Wreszcie awans do finału oznacza kasę po 370 tys. euro, a tytuł mistrza Europy to 435 tysięcy.

Meczu o 3. miejsce nie rozgrywa się w czempionacie Europy. Belgowie zajęli natomiast trzecią lokatę w MŚ 2018, za co skasowali po 312 tys. euro. Gdyby to oni, a nie Francuzi zostali mistrzami, nagroda wyniosłaby po 445 tys.

W grupie B tegorocznych ME Belgia zagra z: Rosją 12 czerwca, Danią 17 czerwca i Finlandią 21 czerwca.

PAP Dariusz Chrabalowski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze