Będzie tytuł - będzie wielka wypłata. A za porażkę da się kupić nowe Audi. Sowita kasa dla piłkarzy Belgii

2021-06-10 20:34 PAP Dariusz Chrabalowski
Belgia: Thibaut Courtois
Autor: AP Photo/Francisco Seco Thibaut Courtois podczas meczu Brazylia-Belgia 1:2 w ćwierćfinale mistrzostw świata w Rosji

Gdyby piłkarska reprezentacja Belgii wywalczyła tytuł mistrza Europy, każdy z graczy otrzyma nagrodę w wysokości 435 tys. (blisko 2 miliony zł). Poinformowała o tym belgijska gazeta "Het Laatste Nieuws" z Antwerpii. Rzecz jednak w tym, że taki sukces nigdy nie przydarzył się „Czerwonym Diabłom”. Szczytem ich osiągnięć było drugie miejsce w ME w roku 1980. Przegrali w finale z RFN.

Według dziennika, premie dla zawodników wynegocjowali ich przedstawiciele Eden Hazard, Thibaut Courtois i Jan Vertonghen już w roku 2017. Dlatego są podobne od tych przewidzianych za sukces w MŚ 2018 w Rosji.

Nagroda przewidziana jest już za sam udział w fazie grupowej – po 42 tys. euro (ok. 190 tys. zł) na głowę. W sam raz na nowe Audi Q5.

Za awans z grupy czyli przejście do 1/8 finałów wzrosnąć ma do 90 tysięcy.

Poważne sumy zaczynają się od kolejnego etapu. Wejście do ćwierćfinału wycenione jest na 170 tys. euro. Za udział w półfinale nagrody rosną do 290 tys. Wreszcie awans do finału oznacza kasę po 370 tys. euro, a tytuł mistrza Europy to 435 tysięcy.

Meczu o 3. miejsce nie rozgrywa się w czempionacie Europy. Belgowie zajęli natomiast trzecią lokatę w MŚ 2018, za co skasowali po 312 tys. euro. Gdyby to oni, a nie Francuzi zostali mistrzami, nagroda wyniosłaby po 445 tys.

W grupie B tegorocznych ME Belgia zagra z: Rosją 12 czerwca, Danią 17 czerwca i Finlandią 21 czerwca.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze