Hiszpania - Niemcy

i

Autor: CRISTINA QUICLER/AFP/East News Hiszpania - Niemcy

Burza w Hiszpanii po zakażeniu Sergio Busquetsa! Czemu rywale Polaków na Euro 2021 nie zostali zaszczepieni?

2021-06-07 8:45

W niedzielę wieczorem gruchnęła wiadomość o tym, że Sergio Busquets, jeden z zawodników reprezentacji Hiszpanii przygotowującej się do Euro 2021, jest zakażony koronawirusem. Cała kadra naszych grupowych rywali została wysłana na izolację oraz nie wystąpi w sparingu z Litwą, ostatnim przed mistrzostwami. W Hiszpanii wybuchła natomiast dyskusja, dlaczego piłkarze „La Roja” nie zostali wcześniej zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Reprezentacja Hiszpanii przeżywa teraz prawdziwy kryzys. W niedzielny wieczór 6 czerwca wyszło na jaw, że Sergio Busquets jest chory na COVID-19. To wywołało panikę w szeregach naszych grupowych rywali. Wszyscy piłkarze zostali dodatkowo przebadani i na tę chwilę nie ma kolejnych przypadków choroby, jednak piłkarze zostali od siebie odizolowani. Treningi także zostały zmodyfikowane i już nie będą odbywać się całym zespołem. Zawieszono wszelkie działalności poboczne, takie jak konferencje prasowe, a sparing z Litwą zagra reprezentacja U-21. W Hiszpanii rozpoczęła się natomiast dyskusja, dlaczego piłkarze pierwszej reprezentacji nie zostali wcześniej zaszczepieni, tak. jak np. olimpijczycy.

Raport z Opalenicy. Piątek wciąż o kulach, Fabiański gotowy do gaszenia pożaru

COVID-19 wśród Hiszpanów

W tej chwili trudno wyrokować, jakie konsekwencje będzie miało zarażenie Sergio Busquetsa. Zawodnik został odizolowany i nie wiadomo, czy w ogóle pojedzie na Euro 2021. Wszyscy w Hiszpanii drżą także o to, czy reszta piłkarzy nie zacznie chorować dopiero za kilka dni, bo przecież Busquets z większością miał bezpośredni kontakt. Najbliższe dni będą dla naszych grupowych rywali czasem nerwowego oczekiwania, ale także i dyskusji na temat tego, czemu Hiszpanie nie zdecydowali się na szczepienie swoich piłkarzy, tak, jak zrobiły to inne reprezentacje.

Dyskusja w Hiszpanii na temat szczepień piłkarzy

W wielu krajach uczestniczących w mistrzostwach Europy 2020 przeprowadzono wcześniejsze szczepienia dla piłkarzy. Tak było także w Polsce. - RFEF (hiszpańska federacja piłkarska – przyp. red.) nie rozumie, dlaczego hiszpańscy piłkarze nie zostali zaszczepieni, a olimpijczycy już tak. Przykładowo Francja, Belgia i Włochy zaszczepiły swoich piłkarzy. To hiszpański rząd był odpowiedzialny za szczepienie sportowców – donosi hiszpańskie radio "Cope".

Hiszpanie, tak jak Polacy, rozpoczną Euro 2021 w poniedziałek 14 czerwca. Zmierzą się oni w Sevilli z reprezentacją Szwecji. Kolejny mecz  „La Roja” zagra z reprezentacją Polski, a spotkanie to odbędzie się 19 czerwca. Na zakończenie fazy grupowej zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego zagrają 23 czerwca ze Słowacją.

SPRAWDŹ TERMINARZ GRUPY E, W KTÓREJ POLACY WYSTĄPIĄ NA EURO 2021

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze