Czechy - Dania

Autor: AP Czechy - Dania

Euro. Czechy - Dania zapis relacji NA ŻYWO [WYNIK]

2021-07-03 20:05

Reprezentacja Danii poradziła sobie z Czechami w ćwierćfinale mistrzostw Europy rozegranym w Baku i zameldowała się w najlepszej czwórce turnieju! Oba trafienia Skandynawowie zanotowali już w pierwszej połowie po strzałach Thomasa Delaneya i Kaspera Dolberga. W drugiej odsłonie odpowiedział Patrik Schick, ale to było za mało, aby dobrać się do skóry Simona Kjaera i spółki. To Dania zagra w środę na Wembley!

Czechy - Dania 1:2 (0:2)

Bramki: Schick 49' - Delaney 5', Dolberg 42'

Żółte kartki: Krmencik 84', Kalas 86'

Czechy: Vaclik - Coufal, Celustka (65' Brabec), Kalas, Boril - Holes (46' Jankto), Soucek - Masopust (46' Krmencik), Barak, Sevcik (79' Darida) - Schick (79' Vydra)

Dania: Schmeichel - Christensen (81' Andersen), Kjaer, Vestergaard - Stryger Larsen (70' Wass), Hojbjerg, Delaney (81' Jensen), Maehle - Braithwaite, Dolberg (59' Poulsen), Damsgaard (59' Norsgaard)

KONIEC MECZU

Ostatni gwizdek sędziego! Duńczycy nie pękli i są w półfinale mistrzostw Europy. Serdecznie dziękujemy za uwagę!

90+5'

Awans Danii już o krok!

90+3'

Jeszcze baaardzo niecelna próba Czechów.

90+2'

Czechy kompletnie bez pomysłu na sforsowanie defensywy Danii.

90'

Sześć minut doliczonych!

89'

Czy Czesi zdołają wyprowadzić jeszcze atak na wagę dogrywki?

86'

Kalas z żółtą kartką za faul.

85'

Potworne zmęczenie obu drużyn, ale walka trwa do końca!

84'

Pierwsza żółta kartka. Za protesty ukarany Krmencik.

81'

A teraz zmieniają Duńczycy. Andersen za Christensena i Jensen za Delaneya.

79'

Podwójna zmiana w Czechach - Darida i Vydra za Sevcika i Schicka.

78'

Piękny strzał Poulsena, jeszcze lepsza parada Vaclika!

76'

Skandynawowie uspokajają grę w środku pola.

75'

Seria dośrodkowań Czechów m.in. z rzutów rożnych, ale wszystko pada łupem duńskiej defensywy.

72'

Kjaer ze znakomitą paradą obronną po strzale Jankto!

70'

Wass w miejsce Strygera Larsena.

69'

Kontra Danii ze strzałem Poulsena, broni Vaclik.

67'

Tempo zdecydowanie siadło.

65'

Brabec za Celustkę.

62'

Braithwaite stracił piłkę po podaniu od Poulsena, a było obiecująco.

60'

Godzina gry za nami i wciąż potencjał na ogromne emocje!

59'

Norgaard za Damsagaarda i Poulsen za Dolberga.

59'

Czesi zdecydowanie rozochoceni dobrym początkiem drugiej połowy!

56'

Schick tym razem powstrzymany.

53'

Delaney świetnie powstrzymał Baraka.

52'

Czesi oddalają zagrożenie po rzucie rożnym dla Duńczyków.

50'

49'

GOOOOOL! CZESI ŁAPIĄ KONTAKT!

Świetnym strzałem z pierwszej piłki trafia Schick po podaniu Coufala!

47'

I od razu Schmeichel zmuszony do pokazania swoich umiejętności!

46'

Gramy dalej!

PRZERWA

Jankto i Krmencik za Holesa i Masopusta.

PRZERWA

Zasłużone prowadzenie Danii, która jest na prawdziwej autostradzie do półfinału!

45'

Dwie minuty doliczone.

44'

42'

GOOOOOL! ZNOWU DANIA!

Idealna centra Maehle z lewego skrzydła wprost do Dolberga, a ten mocnym strzałem nie daje szans Vaclikowi!

40'

Chwila przerwy po zderzeniu się zawodników w środku pola, ale wszyscy kontynuują grę po chwili.

37'

Dobra kontra Danii zwieńczona strzałem Damsgaarda, świetnie broni jednak Vaclik!

35'

Celna główka Holesa, wprost jednak w ręce Schmeichela!

34'

Dobra kontra Danii w porę przerwana jednak doskonałym wyjściem Vaclika!

33'

Duńczycy uwanie blokują dośrodkowania Czechów.

31'

Braithwaite powstrzymany pod polem karnym Czech.

30'

Spokojny mecz w Azerbejdżanie. Dość mocny początek Danii, gol, potem zaczęli próbować Czesi, ale nie forsują tempa.

26'

Czesi coraz śmielej poczynają sobie na połowie Duńczyków, obudzili się na dobre po stracie gola.

25'

W Baku panują upały i to też widać po grze zawodników.

22'

SCHMEICHEL!

Po strzale Schicka z ostrego kąta Duńczyk świetnie interweniuje!

22'

Jest taka możliwość.

19'

Czechy próbują odgryźć się Danii, ale Schmeichel póki co kompletnie bezrobotny.

17'

Kolejna okazja Danii!

Stryger Larsen do Delaneya, ten strzela nieczysto i minimalnie niecelnie.

15'

Pierwszy kwadrans zdecydowanie dla Danii, która jest dużo bardziej konkretna od Czechów.

13'

Damsgaard!

Duńczyk zablokowany w ostatniej chwili!

12'

Stadion w Azerbejdżanie prezentuje się zdecydowanie najmniej efektownie spośród wszystkich aren Euro.

10'

Już kolejny korner dla Danii, ale tym razem nieskuteczny.

7'

5'

GOOOOOOOOL! DANIA JUŻ PROWADZI!

Stryger Larsen z rzutu rożnego idealnie na głowę Delaneya, a ten posyła piłkę do siatki!

4'

Soucek zablokowany z dystansu.

3'

Spokojne pierwsze minuty, obie ekipy się badają.

1'

Mecz rozpoczęła Dania!

Soucek - Kjaer, losowanie kapitanów.

Ekipy już na murawie, czas na hymny!

Rozgrzewka zakończona, lada chwila wielkie emocje w Baku, mecz Czechy - Dania! Zapraszamy na naszą relację na żywo.

Początek meczu o godz. 18:00.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia