Patrik Schick

Autor: AP Patrik Schick

Euro 2020: Chorwacja - Czechy WYNIK. Perisić odpowiedział Schickowi!

2021-06-18 20:39

Remis 1:1 padł w meczu grupy D Euro 2020 w pojedynku pomiędzy Chorwacją a Czechami. Jako pierwszy trafił napastnik drugiej z wymienionych ekip, Patrik Schick, dla którego było to już trzecie trafienie podczas turnieju. Tuż po zmianie stron boiska snajperowi Bayeru Leverkusen odpowiedział Ivan Perisić i więcej goli w Glasgow już nie ujrzeliśmy. Z takiego obrotu spraw z pewnością dużo bardziej cieszą się Czesi.

Po porażce w pojedynku z Anglikami, Chorwaci przystąpili do pojedynku w Glasgow bardzo mocno zmotywowani. Jeśli bowiem doznaliby porażki, ich sytuacja stałaby się już bardzo trudna. Stanęło na remisie, który być może nie wywołuje w chorwackim obozie euforii, ale pozwala realnie celować w awans do 1/8 finału. A zwłaszcza, że ostatnim grupowym rywalem Chorwatów będą Szkoci, a więc ekipa zdecydowanie najsłabsza. Przynajmniej na papierze.

Kadra przyleciała do Sewilli - zdjęcia

Samo starcie Chorwacja - Czechy nie należało do szczególnie porywających. W pierwszej odsłonie lepsze wrażenie wywarli nasi południowy sąsiedzi, którzy konstruowali akcje w ataku pozycyjnym i mieli sposób na sianie zagrożenia w polu karnym ekipy z Bałkanów. Profity nadeszły w końcówce pierwszej połowy. Sędzia dokonał analizy VAR i podyktował rzut karny dla Chorwatów za uderzenie łokciem Patrika Schicka przez Dejana Lovrena. "Jedenastkę" na gola zamienił sam zainteresowany. Tuż po zmianie stron boiska natomiast do wyrównania doprowadził Ivan Perisić, ale ci kibice Chorwatów, którzy wierzyli, że pobudzi to ich zespół do ataków, musieli przełknąć gorycz. Druga połowa toczyła się w dość spokojnym tempie i ostatecznie stanęło na remisie 1:1, który bardziej zadowala Czechów.

Chorwacja - Czechy 1:1 (0:1)

Bramki: Perisić 47' - Schick 37' (k.)

EURO 2020: Przyjazd polskich piłkarzy do hotelu w Sewilli