Patrick Schick

Autor: AP Patrick Schick

Euro 2020: Po tym golu będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Patrik Schick strzelił gola turnieju? [WIDEO]

2021-06-14 16:31

Patrik Schick kompletnie zaskoczył stojącego w bramce Szkotów Davida Marshalla. Nikt na stadionie Hampden Park w Glasgow nie spodziewał się... strzału z połowy boiska. To była piłka podkręcona, jak dobry rogalik. Cudowne uderzenie czeskiego napastnika w cuglach może wygrać nagrodę za najpiękniejsze trafienie Euro 2020. Szkocja przegrywa u siebie w Glasgow z Czechami 0:2.

Pierwszy gol Schicka był niczego sobie, ale trafienie na 2:0 było po prostu niesamowite. Trzeba mieć naprawdę wielki talent i kreatywność, by wpaść na takie zagranie w meczu takiej rangi. Tym wszystkim popisał się napastnik Bayeru Leverkusen. W piękniejszy sposób nie mógł podwyższyć prowadzenia. Powtórki robią kolosalne wrażenie.

Szkocja - Czechy RELACJA NA ŻYWO. Schick zdobył GOLA TURNIEJU! [WYNIK, SKŁADY]

Czesi na Hampden Park w Glasgow wygrywają ze Szkocją 2:0. Pierwszy mecz grupy D odbył się już w niedzielę. Na londyńskim Wembley Anglia pokonała Chorwację 1:0. Jedynym trafieniem, nie tak ładnym jak to Schicka, popisał się Raheem Sterling.

Szkoci pierwszą gorzką pigułkę musieli przełknąć już w dziesięć minut wcześniej. Wtedy Schick efektownym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Vladimira Coufala.

Wyspiarze robili co mogli, aby odmienić obraz gry. Tworzyli bramkowe sytuacje, ale znakomicie w bramce spisał się Tomas Vaclik. Pierwszy występ w mistrzostwach Europy od 23 lat Szkoci zakończyli bez gola i przed wszystkim bez punktów.