Euro 2021: Grupa B. Drużyny, TERMINARZ, kiedy mecze Euro 2020 w grupie B

2021-06-21 22:51 Marcin Długosz
Christian Eriksen
Autor: Press Focus Christian Eriksen

Grupa B Euro 2021 TERMINARZ. Tabela grupy B Euro 2020. Mecze grupy B na Euro 2021. Kiedy i gdzie mecze grupy B Euro 2021? Wyniki meczów grupy B Euro 2021. Grupa B podczas mistrzostw Europy 2021 z pewnością nie należy na papierze do najsilniejszych. Ma jednak za to cechę, której nie można przypisać wielu innym grupom - jest bardzo wyrównana. Kto wyjdzie z niej zwycięsko? Euro 2021 Sprawdź terminarz, tabelę i kto gra w GRUPIE B EURO.

Mistrzostwa Europy miały odbyć się w zeszłym roku, ale oczywiste problemy związane z wybuchem pandemii koronawirusa sprawiły, że turniej dochodzi do skutku dopiero tego lata. Problem, jaki opanował cały świat, nie przeszkodził jednak UEFA w realizacji swojego planu związanego z czempionatem rozsianym po całym kontynencie. Pod względem geograficznym jedni trafili lepiej, inni gorzej. To jest jasne. Reprezentacja Polski może mówić o pewnych problemach, jako że pierwsze i trzecie starcie grupowe rozegra na stadionie w Petersburgu, natomast w środku zmagań w grupie przeniesie się na potyczkę z Hiszpanią na zupełnie inną część kontynentu - do Sewilli. O nieco lepszej sytuacji w tym względzie mogą mówić zespoły występujące w grupie B. Mowa o Rosji, Danii, Belgii oraz Finlandii. Aż dwie z tych ekip będą współgospodarzami mistrzostw Europy - mowa o Rosjanach i Duńczykach. I do pojedynków dojdzie właśnie w ich krajach. Spotkania grupy B będą gościły na stadionach w Petersburgu i Kopenhadze, które nie są oddalone od siebie aż tak daleko.

Spis treści

  1. Euro 2021 grupa B TERMINARZ, DRUŻYNY
  2. Grupa B Euro 2020 WYNIKI, TABELA
  3. Euro 2021: Terminarz i wyniki grupy B
  4. Euro 2021: Grupa B TABELA

Euro 2021 grupa B TERMINARZ, DRUŻYNY

Grupa B pojawi się na tapecie wszystkich kibiców już w drugim dniu turnieju - w sobotę, 12 czerwca. Wówczas dojdzie też do niezwykle ciekawego spotkania Belgów z Rosjanami. Ci pierwsi, jako brązowi medaliści poprzedniego mundialu, zobowiązani są do powalczenia o jak najlepszy rezultat także i podczas Euro. Ale muszą uważać. Ekipy z północy Europy, Dania i Finlandia, zamierzają pokrzyżować im szyki. Mało kto stawia zwłaszcza na tych ostatnich, ale już samo wywalczenie promocji na turniej pokazuje wysokie ambicje drużyny Suomi.

Grupa B Euro 2020 WYNIKI, TABELA

Wszystkie znaki wskazują na to, że zacięta rywalizacja w grupie B potrwa do samego końca. A to za sprawą niezwykle wyrównanej stawki. Wydaje się, że każda z ekip biorących udział w rywalizacji w tej grupie bez problemu może zakwalifikowac się do 1/8 finału. Nawet jeżeli na papierze odstaje nieco Finlandia to udowodniła już ona swoją świetną postawą w kwalifikacjach, że zdecydowanie nie należy jej skreślać. Jak ostatecznie potoczą się wydarzenia? Przekonamy się o tym już wkrótce!

Euro 2021: Terminarz i wyniki grupy B

  • Dania - Finlandia 0:1
  • Belgia - Rosja 3:0 (2:0)
  • Finlandia - Rosja 0:1
  • Dania - Belgia 1:2
  • Rosja - Dania 1:4 (0:1)
  • Finlandia - Belgia 0:2 (0:0)

Euro 2021: Grupa B TABELA

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Belgia 3 9 7:1
2. Dania 3 3 5:4
3. Finlandia 3 3 1:3
4. Rosja 3 3 2:7
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze