Euro 2021: Grupa C. Drużyny, TERMINARZ, kiedy mecze Euro 2020 w grupie C

2021-06-21 20:10
David Alaba, Marko Arnautović, Austria, reprezentacja Austrii
Autor: East News

Grupa C Euro 2021 TERMINARZ. Tabela grupy C Euro 2020. Gdzie i kiedy mecze grupy C na mistrzostwach Europy 2021? Wyniki meczów grupy C Euro 2020. Kibice piłki nożnej często wyznaczają grupy marzeń oraz grupy śmierci podczas kolejnych turniejów, gdzie występuje faza grupowa. To jednak często bywa zgubne, bo awans do kolejnej fazy rozgrywek wcale nie musi być łatwy. W grupie C aż trzy drużyny mają jeden cel - awansować. Sprawdź wyniki, tabelę i terminarz grupy C Euro 2021. Kiedy gra Polska na Euro?

Kibice długo musieli czekać na rozpoczęcie Euro 2021, jednak w końcu doczekaliśmy się rozpoczęcia mistrzostw Europy, a co za tym idzie wielu emocji. Przed kolejnymi, wielkimi imprezami kibice zwykli wybierać grupy marzeń oraz śmierci, jednak na turnieju takim jak Euro 2021, każda grupa wydaje się być tą drugą. Pierwszy mecz od razu może przesądzić o wszystkim, a zdeterminowane ekipy są w stanie sprawić wiele niespodzianek, odsyłając faworytów z kwitkiem. Nie inaczej jest w grupie C, w której znalazły się Holandia, Austria, Ukraina oraz Macedonia Północna. Do fazy pucharowej Euro 2021 awansują jedynie dwie ekipy i przed rozpoczęciem imprezy ciężko wskazać te, które mają największe szanse. Piłkarze z Holandii, Austrii oraz Ukrainy nie mogą również lekceważyć Macedończyków, którzy podczas eliminacji do mistrzostw świata byli w stanie pokonać chociażby Niemców. 

Zobacz także: Euro 2021 TERMINARZ. WYNIKI, TABELE, kiedy gra Polska na Euro? [DATY meczów i DRABINKA, KALENDARZ]

Spis treści

  1. Zobacz także: Euro 2021 TERMINARZ. WYNIKI, TABELE, kiedy gra Polska na Euro? [DATY meczów i DRABINKA, KALENDARZ]

Euro 2021 grupa C TERMINARZ, DRUŻYNY

Grupa C zacznie swoje zmagania na Euro 2021 jako trzecia z kolei. W czasie, gdy pierwsi zawodnicy wyjdą na murawę 11 czerwca, piłkarze Holandii, Austrii, Ukrainy oraz Macedonii Północnej zameldują się na placu gry dopiero 13 czerwca. Wówczas odbędą się dwa spotkania w grupie C. Austria zmierzy się na początek zmagań w grupie z Macedonią Północną, a Holandia podejmować będzie Ukrainę. Od tych meczów dużo może zależeć. O wyjście z grupy na pewno powalczy Holandia, która przed startem rozgrywek może być stawiana w roli faworyta do wygrania grupy. Kolejne trzy ekipy stoczą prawdziwy bój o drugie miejsce dające awans. 

Grupa C Euro 2020 WYNIKI, TABELA

Wielu kibiców, przede wszystkim reprezentacji Polski, którzy pamiętają dawne czasy, doskonale wiedzą, że batalia w grupie może ułożyć nie bardzo dobrze lub bardzo źle. Niejednokrotnie fani powtarzali "pierwszy mecz, mecz o wszystko i mecz o honor", dlatego dla wszystkich zespół tak ważne jest dobre wejście w turnieju, również w Euro 2021. Dzięki wygranej na start rozgrywek, zwycięzcy mogą zacząć rozdawać karty w swoich grupach. Przed rozpoczęciem zmagań wiele wskazuje na to, że bliżej awansu mogą być Holandia i Austria. 

Euro 2021: Terminarz i wyniki grupy E

Grupa C

  • Austria - Macedonia 3:1 (1:1)
  • Holandia - Ukraina 3:2 (0:0)
  • Ukraina - Macedonia 2:1
  • Holandia - Austria 2:0
  • Macedonia - Holandia 0:3 (0:1)
  • Ukraina - Austria 0:1 (0:1)

Euro 2021: Grupa E TABELA

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Holandia 3 9 8:2
2. Austria 3 6 4:3
3. Holandia 3 3 4:5
4. Macedonia 3 0 2:8
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze