Chorwacja - Hiszpania

Autor: AP Chorwacja - Hiszpania

Euro. Chorwacja - Hiszpania WYNIK: KOSMICZNE WIDOWISKO na Parken! Osiem goli, dogrywka, Hiszpanie grają dalej!

2021-06-28 20:58

O wydarzeniach meczu 1/8 finału Euro 2020 Chorwacja - Hiszpania będzie mówiło się latami! Obie reprezentacje zgotowały na stadionie Parken w Kopenhadze absolutnie fenomenalne widowisko. Po 90 minutach był remis 3:3, natomiast w dogrywce starcie na swoją korzyść rozstrzygnęli Hiszpanie, którzy zdobyli dwie bramki. Niesamowity błąd już w pierwszej połowie popełnił hiszpański golkiper, Unai Simon, ale ostatecznie to jego ekipa uzyskała awans do ćwierćfinału mistrzostw Europy!

Obok potyczek Belgia - Portugalia czy Anglia - Niemcy, to właśnie bój Chorwatów z Hiszpanami wsazywany był jako największe wydarzenie 1/8 finału Euro 2020. I absolutnie tych apetytów nie rozczarował! Od początku tego starcia stroną przeważającą była ekipa z Półwyspu Iberyjskiego, ale nie potrafiła zamienić tego na bramki. W 20. minucie natomiast Pedri mocno podał w kierunku własnego bramkarza, Unaia Simona, a ten w całkowicie absurdalny sposób przepuścił futbolówkę do bramki! Hiszpanie zdołali odpowiedzieć na ten niespodziewany cios jednak jeszcze przed przerwą w postaci mocnego uderzenia Pablo Sanabrii.

MEMY PO MECZU CHORWACJA - HISZPANIA!

Druga odsłona długo należała do Hiszpanów. Najpierw świetnie głową akcję wykończył Cesar Azpilicueta, potem wydawało się, że Chorwatów dobił Fernan Torres. Wystarczyło jednak kilkanaście minut by okazało się, że nic z tych rzeczy! Najpierw straty ekipy z Bałkanów zmniejszył Mislav Orsić, który wbił piłkę do hiszpańskiej bramki z bliskiej odległości. Z pomocą sędziemu Cuneytowi Cakirowi przyszła goal-line technology, bo tuż pod przekroczeniu linii bramkowej futbolówka została wybita. Starcie dobiegało końca, wszyscy już widzieli w ćwierćfinale Hiszpanię, ale na przeszkodzie takiemu scenariuszowi stanął Mario Pasalić. Wprowadzony z ławki rezerwowych pomocnik znakomicie odnalazł się w "szesnastce" rywali, zagłówkował i doprowadził do stanu 3:3 oraz dogrywki.

Ta jednak już w stu procentach należała do Hiszpanii. W 100. minucie Alvaro Morata cudownym strzałem lewą nogą pokonał Dominika Livakovicia, a kilka chwil później w sytuacji sam na sam z chorwackim bramkarzem skuteczny okazał się Mikel Oyarzabal. Po stracie piątej bramki Chorwacja jeszcze się nie poddała, doskonałą szansę zmarnował Ante Budimir. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego słupek wicemistrzów świata obił jeszcze Dani Olmo, a wygrana i awans ostateczne powędrowały na konto Hiszpanów.

Co za mecz, co za widowisko na Parken w Kopenhadze!

Chorwacja - Hiszpania 3:5 (1:1, 3:3, 3:5)

Bramki: Pedri 20' (s.), Orsić 85', Pasalić 90+3' - Sarabia 38', Azpilicueta 57', F. Torres 76', Morata 100', Oyarzabal 104'

Żółte kartki: Brozović 73', Caleta-Car 84'

Chorwacja: Livaković - Juranović (74' Brekalo), Vida, Caleta-Car, Gvardiol - Brozović - Modrić (114' Ivanusec), Kovacić (79' Budimir) - Vlasić (79' Pasalić), Petković (46' Kramarić), Rebić (67' Orsić)

Hiszpania: Simon - Azpilicueta, Gacia (71' P. Torres), Laporte, Gaya (78' Alba) - Koke (78' F. Ruiz), Busquets (102' Rodri), Pedri - F. Torres (88' Oyarzabal), Morata, Sarabia (71' Olmo)

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia