Sergio Ramos

i

Autor: PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/East News Sergio Ramos

Filar reprezentacji Hiszpanii nie zagra z Polską. Został odstawiony, zabrał głos

2021-05-24 18:59

Powoli zbliżają się mistrzostwa Europy. Na papierze zdecydowanie najtrudniejszym przeciwnikiem reprezentacji Polski będzie Hiszpania. W składzie ekipy z Półwyspu Iberyjskiego zabrakło jednak prawdziwej ikony zespołu i wieloletniej podpory drużyny, Sergio Ramosa. Zawodnik Realu Madryt za pomocą mediów społecznościowych postanowił odnieść się do bolesnej z jego perspektywy decyzji selekcjonera Luisa Enrique.

Polacy już trenują

Reprezentanci Polski zaczęli przygotowywać się pod kątem występów na mistrzostwach Europy już w poniedziałek. Od tego dnia sukcesywne pojawali się w Opalenicy, gdzie najpierw musieli przejść test na obecność koronawirusa, a dopiero następnie oddać się swoim obowiązkom. Pierwsze zajęcia poprzedził bardzo miły obrazek. Koledzy Roberta Lewandowskiego postanowili uhonorować jego wyczyn w Bundeslidze w postaci strzelenia 41 bramek w jednym sezonie. Utworzyli więc szpaler, pośrodku którego pojawił się "Lewy".

Przygotowania polskiej kadry do Euro rozpoczęte! Jan Tomaszewski udzieli nam pierwszego komentarza

Do pracy biorą się jednak także i inne reprezentacje. Również i grupowi rywale Polaków - Słowacy, Szwedzi i Hiszpanie. Na szczególnie trudnych przeciwników zapowiadają się ci ostatni. Selekcjoner Luis Enrique ogłosił jednak, że na Euro nie skorzysta z prawdziwej podpory zespołu z ostatnich lat, legendy Realu Madryt - Sergio Ramosa. Umotywował to faktem, że w sezonie 2020/2021 defensor borykał się z wieloma problemami zdrowotnymi, miał trudności nie tylko z regularną grą, ale i treningami na pełnych obrotach.

Polacy już trenują - zdjęcia!

Sam zainteresowany nie zamierza obrażać się na decyzję szkoleniowca. Sergio Ramos przyznał, że "walczył każdego dnia", aby ta sytuacja wyglądała inaczej, ale ostatecznie wszystko potoczyło się w taki a nie inny sposób. Hiszpanie w kontekście meczu z Polakami z pewnością tracą zatem bardzo istotną postać nie tylko pod względem postawy sportowej, ale i szatni.

Przypomnijmy - "Biało-czerwoni" zmierzą się z Hiszpanią 19 czerwca w Sewilli. Będzie to dla nich drugie starcie grupowe, najpierw podejmą Słowację, później zmierzą się ze Szwecją.

Piłkarze przyjechali do Opalenicy! Musieli przejść testy na koronawirusa!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze