Reprezentacja Belgii, Kevin de Bruyne

Autor: AP Reprezentacja Belgii, Kevin de Bruyne

Euro: Finlandia - Belgia 0:2. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

2021-06-21 22:57

Belgia wygrała z Finlandią 2:0 w ostatniej serii gier w grupie B. Dzięki temu "Czerwone Diabły" zajęły pierwsze miejsce i mogą spokojnie przygotować się do kolejnego meczu na Euro. Finowie nie potrafili w zagrozić Belgii praktycznie przez całe spotkanie i z powodu porażki oraz jednoczesnego zwycięstwa Danii nad Rosją, zajęli 3. miejsce w grupie, przez co wciąż nie są pewni gry w dalszej fazie turnieju.

Finlandia – Belgia 0:2 (0:0)

Bramki: Hradecky (74') (sam.), Lukaku (81')

Kartki:

Finlandia: Hradecky - Raitala, Toivio, Arajuuri, O'Shaughnessy, Uronen (70' Alho) - Lod (90 + 1' Forss), Sparv (59' Schuller), Kamara - Pohjanpalo (70' Kauko), Pukki (90 + 1' Jensen)

Belgia: Courtois - Boyata, Denayer, Vermaelen - Trossard (76' Meunier), De Bruyne (90 + 1' Vanaken), Witsel, Chadli - Doku (76' Batshuayi), Lukaku (84' Benteke), E. Hazard

Finlandia - Belgia

Witamy w relacji na żywo z meczu Finlandia - Belgia na Euro 2020. Początek meczu o godzinie 21:00. Zapraszamy!

Mogłoby się wydawać, że dla Belgii, mającej 6 punktów na koncie i będącej na 1. miejscu, jest to mecz "o pietruszkę". Wciąż jednak "Czerwone Diabły" mogą zająć któreś z odleglejszych miejsc, a tym samym trafić na trudniejszego rywala w 1/8 finału. Dlatego należy się spodziewać, że Belgowie będą chcieli po prostu wygrać kolejne spotkanie na zakończenie fazy grupowej.

Finowie, choć skazywani na porażkę, wciąż mają spore szanse na wyjście z grupy. Aby je zwiększyć i nie musieć oglądać się na wyniki spotkania Danii z Rosją, Finlandia musi zdobyć punkty w starciu z Belgami. To będzie jednak piekielnie trudne.

Piłkarze obu drużyn są już na boisku, za kilka minut zaczynamy!

W takich składach mecz rozpoczną oba zespoły.

1'

Zaczęli!

2'

Belgowie spokojnie rozgrywają piłkę, Finowie, zgodnie z oczekiwaniami, polują na kontrę.

4'

Finowie po raz pierwszy mają piłkę przez dłuższą chwilę, ale nie udało im się wyprowadzić szybkiego ataku.

6'

Belgowie zdołali wedrzeć się w pole karne Finów, ale tylko na chwilę - piłka już wybita na aut.

7'

Lukaku sprytnie próbował zagrać do Hazarda, ale pomocnik Realu nie zdążył do piłki przed obrońcą rywali!

9'

Błąd obrony Finlandii, Hazard przejmuje piłkę i... niecelnie odgrywa ją do Lukaku. Zmarnowana okazja "Czerwonych Diabłów".

13'

Pukki miał piłkę w polu karnym Belgów, ale De Bruyne świetnie wrócił do obrony i wytrącił futbolówką spod nóg napastnika rywali.

14'

De Bruyne dośrodkowuje z ok. 20 metra, ale wprost w ręce Hradeckiego.

16'

Mamy pierwszy strzał w meczu! De Bruyne prostopadle do Lukaku, ten wpada w pole karne i uderza na bramkę Finów, lecz robi to niecelnie!

16'

A jednak, ten strzał nie zostanie nawet odnotowany - Lukaku był na spalonym.

19'

Belgia nabija posiadanie piłki i statystykę podań, a Finowie nie bardzo chcą im w tym przeszkadzać. Czekamy na przyspieszenie ze strony którejś ze stron.

21'

Lukaku miał piłkę na ok. 17. metrze, mógł strzelać lub rozegrać do Hazarda. Wybrał drugą opcję, ale zrobił to źle, Finowie przejęli piłkę.

23'

Było blisko! De Bruyne ograł obronę rywali, wpadł w pole karne i spod linii końcowej dograł przed bramkę, gdzie Arajuuri wybija piłkę z najwyższym trudem!

23'

Witsel uderza z dystansu, ale Hradecky pewnie łapie piłkę - jest pierwszy strzał w tym meczu i to celny!

26'

Podanie prostopadłe do Lukaku z prawej strony boiska i... kolejny spalony napastnika Interu.

29'

Daleka piłka na Pukkiego, ale otoczony przez rywali napastnik Finów nie miał szans przyjąć tego podania.

30'

Niestety, ale trudno nie zgodzić się z tym postem.

31'

Doku wszedł w pole karne z prawej strony, dograł przed bramkę, ale piłkę wybili obrońcy.

32'

Jeszcze strzał Witsela zza pola karnego, ale tym razem bardzo niecelnie.

33'

Belgowie coraz częściej próbują strzelać z dystansu, teraz Trossard z ok. 17. metra, ale też nad bramką.

35'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

36'

Wracamy do gry.

38'

Groźnie pod bramką Finów! De Bruyne miękko do Lukaku, ten od razu uderza głową, ale wprost w ręce Hradeckiego!

41'

Finowie pierwszy raz od dłuższego czasu przy piłce, ale nie spieszą się z atakiem.

42'

Ależ akcja Doku! Urwał się lewą stroną, złamał do środka, uderzył po długim słupku, ale Hradecky wyciąga się i odbija piłkę!

44'

Belgowie wciąż na połowie rywali, szukają bramki przed przerwą.

45'

Lukaku rozgrywa dwójkową akcję z Hazardem, kapitan Belgów upada w polu karnym, ale Felix Brych pokazuje, że nie ma rzutu karnego!

45 + 1'

Koniec pierwszej połowy!

PRZERWA

Nie da się ukryć, że Belgowie podeszli do tego spotkania z niepełnym zaangażowaniem. Mimo to i tak przeważali praktycznie przez cały czas trwania pierwszej połowy, choć pierwszy strzał oddali dopiero w 23. minucie. Spotkanie nabrało tempa w końcówce pierwszej odsłony, ale ostatecznie bramek nie oglądaliśmy. Jak na razie wynik remisowy pasuje jednak obu drużynom.

PRZERWA

Taki układ tabeli jest możliwy dzięki temu, że w drugim meczu Duńczycy prowadzą z Rosją 1:0.

PRZERWA

Piłkarze wracają na boisko, za chwilę wracamy do gry!

46'

Gramy!

46'

Groźny atak Finów, ale ostatecznie nie zdołali oni oddać nawet strzału. Kontra Belgów również zatrzymana przez obrońców.

48'

Klepka Belgów w polu karnym, ale Trossard wyrzucony za bardzo do boku przez De Bruyne i będzie tylko rzut rożny.

49'

Dogranie z kornera bez pożytku dla Belgów.

50'

Chadli dośrodkowuje z lewej strony, ale prosto w ręce Hradeckiego.

51'

Denayer uderza z dystansu, ale strasznie niecelnie.

52'

Belgowie suną z kolejnym atakiem, ale zbyt dużo podań próbowali wymienić w polu karnym rywala. Piłka wybita.

56'

Chadli przejmuje piłkę w lewej części pola karnego, decyduje się na strzał, ale uderza bardzo słabo, wprost w golkipera Finów.

58'

Walka Doku z Uronenem w narożniku boiska. Belg wywalczył rzut rożny, po którym piłka trafiła do Hazarda, ale ten strzela wprost w Hradeckiego.

59'

Zmiana u Finów, Schuller zmienia Sparva.

62'

Ajj, ależ okazja Finów! Kamara dostaje piłkę przed polem karnym, strzela technicznie, ale piłka odbija się od obrońcy, traci impet i Courtois spokojnie ją łapie.

63'

Hradecky ratuje Finów! Szybka akcja Belgów, Witsel zagrywa do Hazarada na kilka metrów przed bramką rywali, ale kapitan "Czerwonych Diabłów" nie zdołał pokonać Hradeckiego!

65'

GOOOOOL! LUKAKU TRAFIA DO SIATKI!

65'

De Bruyne prostopadle do Lukaku, ten spokojnie odwraca się nieniepokojony przez obrońców rywali i z 10. metra pokonuje golkipera Finów!

68'

A jednak nie! VAR odwołał bramkę Lukaku, spalony!

70'

Zmiana u Finów, Kauko za Pohjanpalo oraz Alho za Uronena.

71'

Jedna z nielicznych akcji Finów, dogranie górą w pole karne Belgów, ale obrońcy bez problemy to wybijają.

74'

Rzut rożny dla Belgii.

74'

GOOOOOL! BELGIA PROWADZI!

75'

Vermaelen uderza głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka odbija się od słupka, a próbujący złapać ją Hradecky wbija ją do własnej bramki! Kuriozum.

76'

Podwójna zmiana w Belgii - Meunier oraz Batshuayi wchodzą za Trossarda i Doku.

79'

Lod dostał piłkę przed bramką Belgów, uderzył bez przyjęcia, ale futbolówka pofrunęła ponad poprzeczką.

81'

GOOOOOL! LUKAKU I JEST 2:0!

82'

De Bruyne zagrywa do Lukaku, który stając na 11. metrze, obraca się z obrońcą na plecach i pakuje piłkę do siatki obok bezradnego golkipera!

84'

Zmiana, schodzi strzelec bramki, Lukaku, a wchodzi Benteke.

86'

Finowie nieśmiało ruszyli do ataku, ale Pukki popychał rywala i Belgowie mają rzut wolny.

89'

Pukkiemu zabrakło naprawdę niewiele, aby przejąć piłkę i stanąć oko w oko z Courtois, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów!

90'

Sędzia dolicza 3 minuty!

90 + 1'

Zmiana u Belgów - Vanaken za De Bruyne - oraz dwie u Finów - Forss za Loda i Jensen za Pukkiego.

90 + 4'

KONIEC MECZU!

Dzięki temu zwycięstwu Belgowie wygrywają grupę B, natomiast Finowie zajmuję 3. miejsce i muszą drżeć o awans do kolejnej fazy. Oprócz Belgów pewni awansu są Duńczycy, którzy w drugim meczu pokonali Rosję 4:1.

To już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl. Do zobaczenia!

Belgia zgodnie z oczekiwaniami wygrała dwa pierwsze mecze na Euro 2020, choć drugie spotkanie z Duńczykami było niezwykle emocjonujące i niewiele brakowało, aby zakończyło się zdobyciem przynajmniej punktu przez reprezentację Danii. Mimo 6 punktów na koncie, „Czerwone Diabły” wciąż nie są do końca pewne awansu, choć nawet zajęcie 3. miejsca (co wciąż jest możliwe), praktycznie i tak da im grę w kolejnej fazie. W nieco innej sytuacji są Finowie, którzy mają na swoim koncie 3 oczka i wciąż mogą wypaść poza miejsce premiowane grą w 1/8 finału Euro.