Jan Tomaszewski i Paulo Sousa

i

Autor: PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE, PAWEL JASKOLKA / SE Jan Tomaszewski i Paulo Sousa

Jan Tomaszewski ZAORAŁ Paulo Sousę. Te słowa mówią wszystko. Posypały się GROMY

2021-06-09 11:34

Jan Tomaszewski bardzo krytycznie odniósł się do gry reprezentacji Polski w starciu z Islandią. były bramkarz większość pretensji kieruje jednak nie do piłkarzy, a do selekcjonera naszej kadry, Paulo Sousy. Jego zdaniem Portugalczyk powinien pracować nad zgraniem najlepszej jedenastki, a tymczasem w każdym meczu pod jego wodzą widzimy inny skład wyjściowy. Jan Tomaszewski krytykuje przede wszystkim grę dwoma napastnikami i w bardzo mocnych słowach ocenił pomysły Paulo Sousy.

Jan Tomaszewski na bieżąco śledzi poczynania reprezentacji Polski i nie inaczej było w przypadku ostatnich dwóch sparingów Polaków przed Euro 2021. Zarówno w meczu z Rosją jak i Islandią podopiecznym Paulo Sousy nie udało się wygrać. Pierwszy z nich zakończył się remisem 1:1, drugi zaś 2:2. W szczególności drugie ze starć było słabe w wykonaniu polskiej drużyny. Polacy nie potrafili stworzyć sobie wielu dogodnych sytuacji i sami tracili gole w kuriozalnych okolicznościach. W Q&A z Janem Tomaszewskim nasz ekspert bardzo mocno ocenił grę Polaków, jednak głównym winowajcą słabej gry jest jego zdaniem selekcjoner Paulo Sousa.

Tomasz Hajto mocno krytycznie o grze kadry

Paulo Sousa nie zna się na futbolu?! Jan Tomaszewski uderza w selekcjonera

W programie, w którym nasi widzowie sami mogli zadawać pytania Janowi Tomaszewskiemu, legendarny bramkarz zdecydował się na bardzo mocną krytykę Paulo Sousy. Skupił się on przede wszystkim na ustawieniu w jakim zagrali Polacy i nie rozumiał, dlaczego w składzie pojawiło się dwóch typowych egzekutorów – Robert Lewandowski oraz Jakub Świerczok.

 - Jeśli Robert Lewandowski jest najlepszym zawodnikiem na świecie, na co dzień, w Bayernie, gra jako „9”, czyli w okolicy pola karnego, to jak Paulo Sousa chce dawać mu wsparcie w ataku? On sam sobie da radę. Dając wsparcie w postaci drugiej „9” osłabia naszą grę defensywną. Lewandowski, kiedy dostaje drugiego zawodnika, ma się cofać i grać jako pomocnik oraz na skrzydłach. Przez to jest on narażony na faule i kontuzje – ocenia Jan Tomaszewski.

W rozmowie z „Super Expressem” były bramkarz poszedł nawet o krok dalej i zasugerował, że Paulo Sousa… nie zna się na piłce nożnej! – Grając dwiema „9” trzeba mieć małe pojęcie o futbolu – powiedział Jan Tomaszewski w odniesieniu do ustawienia reprezentacji Polski w trakcie meczu z Islandią.

Zobacz najlepsze memy po meczu Polska - Islandia!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze