Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Złowieszcza przepowiednia Jana Tomaszewskiego. Legenda drży o Lewandowskiego, przez taktykę Sousy znów nabawi się kontuzji?

2021-06-08 21:03

W ostatnim sparingu reprezentacji Polski przed Euro 2021 nasi zawodnicy zremisowali z Islandią 2:2. Spotkanie to nie wyglądało najlepiej w wykonaniu podopiecznych Paulo Sousy, którzy nie potrafili poradzić sobie ze słabszym zespołem. Zaraz po meczu głos w tej sprawie zabrał były bramkarz reprezentacji Polski, Jan Tomaszewski, który zwrócił uwagę, że taktyka Sousy naraża… Roberta Lewandowskiego na kontuzję!

Reprezentacja Polski zremisowała z Islandią 2:2 po golach Piotra Zielińskiego oraz Karola Świderskiego. Wynik ten z pewnością nie może napawać optymizmem przed euro 2021, na które Islandczycy nawet nie awansowali. Co więcej, nie najlepiej wyglądała sama gra polskiego zespołu, który popełniał fatalne błędy w obronie i pozwalał zaskoczyć się rywalom. W ataku nasza gra także pozostawiała wiele do życzenia, choć ostatecznie udało się to spotkanie zremisować. Zaraz po spotkaniu Jan Tomaszewski, w rozmowie z Andrzejem Kostyrą, skomentował najważniejsze aspekty ostatniego sparingu przez Euro 2021. Jego zdaniem Paulo Sousa znów naraził Roberta Lewandowskiego na urazy, ustawiając go w nieodpowiedni sposób na boisku.

Raport z Opalenicy. Ostatni test Polaków, chwila prawdy dla Milika

Jan Tomaszewski mocno krytykuje taktykę Sousy

Były bramkarz reprezentacji Polski już przy okazji wcześniejszych spotkań reprezentacji Polski pod wodzą Paulo Sousy zwracał uwagę na to, że Portugalczyk źle wykorzystuje potencjał Roberta Lewandowskiego. Nie inaczej było tym razem, gdy Jan Tomaszewski zwracał uwagę na to, że z dwójki napastników to „Lewy” więcej schodził do środka boiska, gdzie zawodnicy Islandii mogli grać wobec niego ostrzej, ponosząc mniejsze konsekwencje.

 - Sam Sousa mówi, że potrzebna jest powtarzalność, automatyzm. Jeśli on wystawia skład, który na pewno nie wyjdzie na pierwszy mecz ze Słowacją, to ja na prawdę nie rozumiem o co chodzi. Jeśli chodzi o grę Roberta Lewandowskiego. On jest najlepszą „9” na świecie. W Bayernie porusza się przed i w polu karnym. W meczu z Andorą i dzisiaj Sousa wystawił dwie „9”. To jest zaprzeczenie logiki, jak oni mieli grać? Lewandowski schodził do pomocy, żeby tam rozgrywać piłkę. A tam był faulowany i nabawi się kolejnej kontuzji. Nie wiem o co chodzi. To dla mnie szaleństwo... – ocenił Jan Tomaszewski w rozmowie z Andrzejem Kostyrą.

Sonda
Czy reprezentację Polski stać na półfinał Euro 2020?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze