Tęczowy samochód na finał Euro

i

Autor: Twitter / @TinyFootballCar Tęczowy samochód na finał Euro

Kolejne kontrowersje przed finałem Euro. Jedna decyzja może wywołać falę oburzenia

2021-07-10 22:32

W niedzielę 11 lipca nareszcie odbędzie się wielki finał Euro 2020. Mijające mistrzostwa Europy wywołały niemało piłkarskich emocji, ale również pojawiło się wokół nich sporo kontrowersji. Jedne dotyczyły formuły rozgrywanej imprezy, inne zaś zachowania kibiców na trybunach. Dyskusje wywoływały również różne manifestacje kibiców, piłkarzy, czy sponsorów imprezy w temacie praw mniejszości seksualnych. Teraz kolejna decyzja organizatorów, podjęta tuż przed finałem, może wywołać kontrowersje wśród fanów.

Wsparcie dla osób ze środowisk LGBT jest niezwykle ważne dla dużej części zawodników, a także i sponsorów na Euro 2020. Manuel Neuer z reprezentacji Niemiec grał na mistrzostwach z opaską kapitańską w tęczowych barwach, natomiast firmy Booking.com czy Volkswagen prezentowały swoje reklamy na tęczowym tle. Problem w tym, że UEFA nie bardzo życzy sobie takich manifestacji. Na jednym z meczów kibice mający ze sobą tęczowe flagi musieli je schować. Teraz jednak, co już wywołało niemałe kontrowersje, w tęczowych kolorach będziemy oglądać… samochód, który podaje piłkę sędziemu przed startem meczu!

Finał Euro 2020 tuż tuż. Tymczasem Robert Lewandowski zobaczył dzieci grające w piłkę i… | Futbologia

Kolejne zamieszanie wokół symbolu środowisk LGBT

„Tiny Football Car” to mały, zdalnie sterowany pojazd, przypominający wyglądem jeden z modeli Volkswagena – firmy, która jest sponsorem Euro 2020. Samochodzik ten dostarczał piłkę sędziom przed meczami mistrzostw Europy i tak ma być także przed finałem. Okazuje się jednak, że na krótko przed tym meczem podjęto decyzję o zmianie barw małego pojazdu.

 - Jestem bardzo podekscytowany niedzielnym finałem zwłaszcza, że zwłaszcza przymierzyłem mój nowy zestaw. Lubisz to? – czytamy na Twitterze, gdzie „Tiny Football Car” ma swoje oficjalne konto. Na udostępnionym równocześnie zdjęciu możemy zobaczyć nowe, tęczowe malowanie zdalnego pojazdu do podawania piłek.

Swoją decyzją Volkswagen, który dostarcza pojazd, z pewnością znów wywoła niemało dyskusji. Kontrowersje wśród fanów pojawiły się w zasadzie od razu po publikacji kontrowersyjnego zdjęcia – z jednej strony fani cieszą się, że problemy osób ze środowisk LGBT są nagłaśniane, z kolei inni nie chcą, aby mieszać politykę ze sportem.

Najnowsze