Stanisław Czerczesow pokazał wymowny gest po meczu Polska - Rosja

i

Autor: Cyfra Sport Stanisław Czerczesow pokazał wymowny gest po meczu Polska - Rosja

Nagły zwrot w sprawie Stanisława Czerczesowa. Władimir Putin maczał w tym palce?

2021-07-03 22:15

Piłkarze reprezentacji Rosji bez wątpienia byli jednym z największych rozczarowań wciąż trwających mistrzostw Europy. Podopieczni Stanisława Czerczesowa ponieśli dwie dotkliwe porażki (0:3 z Belgią oraz 1:4 z Danią) i nawet skromne zwycięstwo nad Finlandią (1:0) nie było w stanie uchronić ich od zajęcia ostatniego miejsca w grupie i pożegnania się z turniejem po zaledwie trzech meczach. Pomimo fatalnych wyników podczas europejskiego czempionatu wydawało się, że selekcjoner „Sbornej” utrzyma posadę. Wiele wskazuje jednak na to, że Czerczesow ostatecznie pożegna się ze stanowiskiem. Podobno wpływ na finalną decyzję miał sam Władimir Putin!

Rosjanie do rywalizacji w fazie grupowej Euro 2021 przystępowali pewni swego. „Sborną” czekały mecze przeciwko Belgii, Finlandii oraz Danii i wydawało się, że wyjście z grupy będzie dla podopiecznych Stanisława Czerczesowa formalnością. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Na inaugurację Rosjanie zostali boleśnie zweryfikowani przez Belgów, przegrywając 0:3. Po skromnym zwycięstwie z Finlandią (1:0) wydawało się, że wszystko wraca na dobre tory. W decydującym starciu przeciwko Danii Rosjanie zaprezentowali się jednak fatalnie i już po trzech meczach musieli wracać do domu. Pomimo słabej postawy krajowa federacja postanowiła pozostawić 57-latka na stanowisku. Krajowe media donoszą jednak, że ostatecznie były opiekun Legii Warszawa i tak straci pracę. Wszystko przez publiczną wypowiedź prezydenta Władimira Putina.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Putin ważniejszy od piłkarskiej federacji

Pierwszy oficjalny komunikat rosyjskiej federacji mówił, że praca Czerczesowa była niezadowalająca, ale mimo to zdecydowano się kontynuować współpracę. Wszystko zaczęło komplikować się jednak po wypowiedzi prezydenta kraju, Władimira Putina. - W takich przypadkach - to nic osobistego, czasami się zdarza - trzeba pomyśleć o tym, co pozytywnego zrobili ludzie, którzy byli odpowiedzialni za pracę w drużynach narodowych. Następnie trzeba się zastanowić, co można teraz zmienić w kadrze – powiedział. Najwyraźniej te słowa wywarły ogromne wrażenie w rosyjskiej federacji piłkarskiej. Portal sportrbc.ru informuje bowiem, że ostatecznie były opiekun m.in. Legii Warszawa pożegna się ze stanowiskiem. W ciągu kilku najbliższych dni mają rozpocząć się rozmowy na temat warunków rozwiązania umowy (chodzi głównie o wysokość odszkodowania).

Sonda
Kto zostanie mistrzem Europy?

Stanisław Czerczesow – przebieg kariery

Stanisław Czerczesow w przeszłości był niezwykle cenionym bramkarzem. Podczas kariery zawodniczej reprezentował barwy m.in. Spartaka Moskwa czy Dynama Drezno. Zaliczył też 38 występów w reprezentacji Rosji, a wcześniej 8 w kadrze ZSRR. Po zawieszeniu butów na kołku rozpoczął karierę trenerską, a w swoim CV ma prowadzenie takich klubów jak Spartak Moskwa, Dinamo Moskwa, Terek Grozny czy Legia Warszawa. Selekcjonerem reprezentacji Rosji został w sierpniu 2016 roku. „Sborna” pod jego wodzą znakomicie zaprezentowała się na mistrzostwach świata w 2018 roku, gdzie dotarła do ćwierćfinału, ulegając po rzutach karnych późniejszemu wicemistrzowi, Chorwacji.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze