Jan Tomaszewski GRZMI po remisie z Hiszpanią. Wziął ich na warsztat. Sroga reprymenda

2021-06-19 23:43
YT sport Tomaszewski Szczesny 4
Autor: GRAFIKA SE Katarzyna Matyjaszewska

Udało się! Reprezentacja Polski po heroicznym boju z Hiszpanią wydarła punkt i nadal pozostaje w grze o 1/8 finału mistrzostw Europy. Biało-czerwoni w końcu pokazali ogromne zaangażowanie i świetne przygotowanie fizyczne. Pytanie jakie rodzi się po tym spotkaniu, jest takie, dlaczego nasza gra nie wyglądała tak w rywalizacji ze Słowacją? Te same pytania zadaje Jan Tomaszewski w rozmowie z "Super Expressem".

Jeśli mielibyśmy wskazać, jak powinny wyglądać mecze Polaków na dużych turniejach, to bez wahania moglibyśmy wskazać na rywalizację z Hiszpanią. Biało-czerwoni w Sewilli grali z nożem na gardle. Musieli zdobyć choćby punkt, żeby przedłużyć swoje nadzieje na awans. I mimo że do przerwy przegrywali po golu Alvaro Moraty, zdołali doprowadzić do remisu i utrzymać ten wynik do ostatniego gwizdka. Było to diametralnie inne spotkanie od tego, które oglądaliśmy w poniedziałek. Polacy ze Słowacją zaprezentowali się fatalnie i wyglądali tak, jakby nie mieli sił na przeciwstawienie się niżej notowanemu rywalowi.

Wyciekła tajemnica z szatni Paulo Sousy! Wszystko dzieje się na ostatnią chwilę

Na ten sam aspekt uwagę zwrócił Jan Tomaszewski w rozmowie z "Super Expressem", która miała miejsce tuż po meczu w Sewilli. - Zawodnicy po meczu ze Słowacją wiedzieli, że zawalili to spotkanie i stracili zaufanie wśród nas, kibiców. Ja jestem wkurzony i pytam się, dlaczego nasi zawodnicy byli zajechani w poniedziałkowej rywalizacji? - pyta legenda polskiej piłki.

Wojciech Szczęsny po remisie w meczu Hiszpania – Polska: To było to, co każdy Polak chciał widzieć [WIDEO]

- Gdyby grali tak jak dzisiaj, szybko, dynamicznie, z asekuracją... Oni w meczu ze Słowacją nie mieli po prostu siły, byli przemęczeni. Uważam, że to wina Paulo Sousy. Podobno dwa dni przed spotkaniem był zaplanowany bardzo ostry trening. Zawodnicy poszli do trenera i powiedzieli "niech pan to odpuści". Tak podało kilku dziennikarzy. Gdybyśmy grali ze Słowacją tak jak dzisiaj... mielibyśmy już awans - powiedział Tomaszewski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE