Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Rewolucja w futbolu przez Lewandowskiego?! Mogą tego dokonać

2021-07-05 8:08

Choć wielu kibiców uważa, że tradycyjny format piłki nożnej powinien pozostać nienaruszalny, to jednak włodarze cały czas zastanawiają się, co ulepszyć, aby jeszcze bardziej poprawić jakość całej futbolowej machiny. Swoim spostrzeżeniem podzielił się także znany trener Arsene Wenger, który obecnie pracuje jako dyrektor ds. rozwoju futbolu w FIFA. Posłużył się przykładem Roberta Lewandowskiego.

Pomijając naturalne problemy logistyczne wynikające z powodu zeszłorocznej przerwy motywowanej wybuchem pandemii, kalendarz piłkarski od lat wygląd bardzo podobnie. Zawiera on pięć przerw reprezentacyjnych - wrześniową, październikową, listopadową, marcową oraz tę już po zakończeniu sezonu klubowego. I własnie względem tych terminów na pojedynki zespołów narodowych swoje zastrzeżenia ma Arsene Wenger, który nie omieszkał podzielić się wszystkim z mediami.

Luksusowe wakacje Szczęsnego po Euro - ZDJĘCIA

Francuz przez lata pracował jako szkoleniowiec Arsenalu, obecnie zaś skupia się na rozwoju piłki nożnej pracując w FIFA. Jego zdanie może mieć zatem bardzo istotne znaczenie. Wenger stwierdził, że należy postawić na dwie dłuższe przerwy reprezentacyjne, nie zaś pięć krótszych. I posłużył się przykładem Roberta Lewandowskiego. - Lewandowski doznał kontuzji w meczu reprezentacyjnym, nie zagrał w ćwierćfinałowych meczach Ligi Mistrzów z PSG i to zniszczyło Bayernowi cały sezon - stwierdził trener.

Zobacz też: Hitowy transfer Bartosza Bereszyńskiego? Znalazł się na celowniku giganta!

Właśnie m.in. na podstawie tego przykładu Arsene'eowi Wengerowi marzy się dokonanie rewolucji w futbolu. I kto wie, czy już nie długo nie będziemy jej świadkami. W ostatnim czasie w świecie piłki nożnej zdecydowanie zauważalne są tendencje do stawiania na rozwiązania, których dotychczas nikt nie decydował się wprowadzać. Być może w najbliższej przyszłości spotka to także kwestię piłki reprezentacyjnej i poszczególnych terminów.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze