Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Muellera

i

Autor: Pool AP/Associated Press/East News

Robert Lewandowski z szansą na Złotą Piłkę tylko pod jednym warunkiem. Zależy na tym wszystkim kibicom

2021-06-02 13:21

W polskich kibicach, a zwłaszcza w Robercie Lewandowskim, w dalszym ciągu może pozostawać gorycz, że "France Football" odstąpił od przyznania Złotej Piłki za 2020 rok. Gdyby bowiem było inaczej, Polak prawdopodobnie wygrałby ten plebiscyt w cuglach. Jak będzie tym razem? Znany serwis "goal.com" nie ma wątpliwości, że snajper ma szansę na tę nagrodę tylko pod jednym warunkiem. I to jak ważnym dla polskich kibiców!

Rozczarowanie

W ubiegłym roku Robert Lewandowski poruszał się na kanwie klubowej od sukcesu do sukcesu. Został królem strzelców Bundesligi i Ligi Mistrzów, ale przede wszystkim zatriumfował w tych legendarnych rozgrywkach wraz z Bayernem Monachium. Sumując wszystkie fakty, "Lewy" wyrósł na niepodważalnego faworyta do zdobycia Złotej Piłki za postawę w 2020 roku. Sęk w tym, że argumentując wszystko wybuchem pandemii koronawirusa, "France Football" odstąpił od przyznawania tego wyróżnienia, co rozczarowało piłkarza i jego fanów.

Memy po meczu Polska - Rosja

Odpadnięcie z Ligi Mistrzów

Polak jednak się nie poddał i w dalszym ciągu utrzymuje miejsce w topie. W Bundeslidze zdobył 41 bramek i pobił wieloletni rekord należący dotychczas do Gerda Muellera, gorzej poszło mu jednak w Champions League. W ćwierćfinałach z Paris Saint-Germain nie zagrał z powodu kontuzji, a jego zespół - pomimo naprawdę solidnej walki - odpadł z Francuzami i nie zdołał powtórzyć wyczynu sprzed roku. Taki obrót spraw poddaje w wątpliwość sięgnięcie przez Roberta Lewandowskiego po Złotą Piłkę.

Super Sportowiec Maja: Wygraj 2000 złotych i wybierz najlepszego! To dziecinnie proste!

Sonda
Ile bramek na Euro 2020 strzeli Robert Lewandowski?

Euro nadzieją

Znany serwis "goal.com" nie ma jednak wątpliwości, że istnieje pewnie sposób, aby polski napastnik jednak po to wyróżnienie sięgnął. Jaki? Kluczowe są mistrzostwa Europy. Według dziennikarzy jeżeli Robert Lewandowski osiągnie na Euro 2021 dobry wynik wraz z kadrą "Biało-czerwonych", jednocześnie samemu się do niego walnie przyczyniając, uratuje swoje szanse na Złotą Piłkę 2021. Na tym zależy też oczywiście wszystkim kibicom polskiej kadry, którzy trzymają za nią kciuki pod kątem zbliżającego się turnieju.

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro 2020: „Strzeli...” | Futbologia
Najnowsze