Sergio Ramos, Real Madryt

i

Autor: AP Sergio Ramos

Sergio Ramos skomentował brak powołania na Euro. „To dla mnie bardzo bolesne”

2021-05-24 16:49

W poniedziałkowe popołudnie selekcjoner Luis Enrique ogłosił 24-osobową kadrę Hiszpanii na zbliżające się mistrzostwa Europy. 51-latek wywołał ogromne kontrowersje nie powołując na turniej Sergio Ramosa z Realu Madryt. Rekordzista pod względem ilości występów dla „La Furia Roja” pomimo wielu urazów w obecnym sezonie i tak wydawał się pewniakiem. Szkoleniowiec zadecydował jednak inaczej. Całą sytuację zdążył już także skomentować sam zainteresowany.

Obecny rok jest dla Sergio Ramosa wyjątkowo nieudany. Kapitan Realu Madryt przez cały czas zmaga się z różnego rodzaju urazami, które uniemożliwiają mu regularną grę. Jego bilans w 2021 roku to zaledwie siedem rozegranych meczów, z czego dwa w barwach reprezentacji Hiszpanii. Mimo wszystko pominięcie w powołaniach kapitana oraz lidera hiszpańskiej kadry uznano za ogromną sensację. Tym bardziej, że Luis Enrique zdecydował się zabrać na turniej jedynie 24 zawodników (regulamin przewiduje możliwość powołania 26). Jak sam tłumaczył, mniejsza ilość piłkarzy ma umożliwić lepszą pracę zespołu.

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Selekcjoner wyjaśnia swój wybór

Brak Ramosa w kadrze na EURO 2021 naturalnie wywołał lawinę spekulacji. Jako pierwszy głos na ten temat zabrał selekcjoner Luis Enrique, który przedstawił opinii publicznej powody swojej decyzji. - Sergio Ramos od stycznia nie jest w stanie rywalizować na maksymalnych obrotach. To dlatego nie będzie go z nami. To była decyzja, nad którą długo się zastanawialiśmy. Nie było to łatwe. Wczoraj miałem okazję mu to zakomunikować. Nie czuje się z tym dobrze, ponieważ jest to ktoś, kto zawsze był na najwyższym poziomie, ale podjąłem tę decyzję w trosce o dobro zespołu. Poradziłem mu, aby skupił się na sobie i wyzdrowiał w stu procentach, aby móc grać w klubie i reprezentacji narodowej – podkreślił 51-latek.

Mateusz Borek ocenia sytuację w reprezentacji Polski! Zastanawiające słowa o Paulo Sousie

„Teraz będę kibicem”

Do całej sytuacji postanowił odnieść się także sam zainteresowany. „Po kilku trudnych miesiącach i dziwnym sezonie, jakże innym od tego czego doświadczyłem w dotychczasowej karierze, przyszedł czas na EURO. Codziennie walczyłem i pracowałem, zarówno fizycznie, jak i mentalnie, żeby być w stanie dawać z siebie wszystko dla Realu Madryt i reprezentacji, ale nie zawsze wszystko układa się tak, jak byśmy chcieli. Boli mnie, że nie mogłem bardziej pomóc Realowi i nie będę grał dla Hiszpanii, ale w tym przypadku najlepszym wyjściem jest odpoczynek, pełna regeneracja i powrót w kolejnym sezonie. To bolesne, że nie będę reprezentował swojego kraju, lecz muszę być uczciwy i szczery. Życzę wszystkim moim kolegom powodzenia. Mam nadzieję, że zaliczymy świetne EURO. Będę kolejnym fanem kibicującym z domu. #VivaEspaña #HalaMadrid” – napisał kapitan Realu Madryt na Instagramie.

Sonda
Polska - Hiszpania: kto wygra na Euro 2021?

Sergio Ramos – żywa legenda

Sergio Ramos jest żywą legendą zarówno Realu Madryt, jak i reprezentacji Hiszpanii. Do Madrytu trafił niemal 16 lat temu z Sevilli, której jest wychowankiem. Od tego czasu rozegrał dla „Królewskich” aż 671 meczów, strzelając w tym czasie 101 bramek. 35-latek jest także rekordzistą pod względem ilości występów dla rodzimej reprezentacji. Ma ich na koncie aż 180 (strzelił 23 gole). Z „La Furia Roja” dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza Europy (2008, 2012), został także mistrzem świata (2010).

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze