Paulo Sousa

i

Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

Sousa zarabia 330 tys. zł miesięcznie i nie potrafi sklecić drużyny

2021-06-16 16:50

Paulo Sousa (51 l.) zapisał się na kurs bycia selekcjonerem. Szkopuł jest taki, że to jemu płacą za naukę! Jego roczne szkolenie kosztuje PZPN aż 840 tys. euro. Portugalczyk nigdy wcześniej nie szefował żadnej reprezentacji, z naszą eksperymentuje (przynajmniej na razie) fatalnie. A za każdy miesiąc zbierania szlifów jego konto wzbogaca się o ponad 300 tysięcy złotych.

Żaden selekcjoner Biało-Czerwonych nie zarabiał tak dobrze od czasów Leo Beenhakkera. Holender po awansie na Euro 2008 dostał podwyżkę i zarabiał nawet 900 tys. euro za rok pracy. Księgowa w Polskim Związku Piłki Nożnej może tylko zatęsknić za przelewami, które miesiąc w miesiąc wysyłała poprzednikowi Sousy, bowiem Jerzy Brzęczek - ponoć - inkasował „tylko” od 150 to 200 tys. euro rocznie. Potrafił za to tak ustawić obronę, by nie traciła bramek. Sousa tego nie potrafi. Prowadził reprezentację Polski w sześciu spotkaniach i w każdym z nich prezentował nam inny zestaw obrońców. Efekt? 10 straconych bramek - o pięć więcej niż kadra Brzęczka w dziesięciu meczach eliminacyjnych.

Raport z Sopotu. Trening po powrocie z Petersburga.

Sousa może mieć problem z osiągnięciem sukcesu z kadrą w tych mistrzostwach, ale przynajmniej stoi wysoko w rankingach. Jest na 9. miejscu listy najlepiej zarabiających selekcjonerów Euro. Oprócz niego tylko dwóch z nich przegrało pierwsze spotkania w turnieju. Niemiec Joachim Loew i Stanisław Czerczesow z Rosji. Sęk w tym, że oni grali z Francją i Belgią, a nie Słowacją.

Najlepiej zarabiający selekcjonerzy UEFA Euro 2020

1. Joachim Loew (Niemcy) 3,8 mln euro

2. Didier Deschamps (Francja) 3,5

3. Frank de Boer (Holandia) 3

4. Stanisław Czerczesow (Rosja) 2,6

5. Fernando Santos (Portugalia) 2,5

6. Gareth Southgate (Anglia) 2, - Roberto Mancini (Włochy) 2

8. Luis Enrique (Hiszpania) 1,125

9. Paulo Sousa (Polska) 0,84

10. Zlatko Dalic (Chorwacja) 0,7 

Najnowsze