Benjamin Pavard

i

Autor: Matthias Hangst/AP

To jest Euro GROZY. Kolejny zawodnik stracił przytomność na boisku. UEFA wreszcie reaguje

2021-06-17 12:55

Nad UEFA Euro 2020 unosi się jakieś fatum, którego symbolem jest tragedia z udziałem Christiana Eriksena. Okazuje się, że nie tylko Duńczyk znalazł się w zdrowotnych tarapatach. Do tragedii mogło dojść podczas wtorkowego spotkania Niemcy – Francja. W Monachium minimalnie lepsi okazali się „Trójkolorowi” (1:0). Głośno jednak nie o zwycięstwie mistrzów świata, a o ich obrońcy. Okazuje się, że podczas rozgrywki Benjamin Pavard na chwilę stracił przytomność. Teraz UEFA domaga się wyjaśnień.

Była 59. minuta spotkania. Robin Gosens uderzył Pavarda kolanem w głowę. Po krótkiej interwencji lekarza Francuz wrócił na murawę. Jak podaje „RMC Sport” piłkarz ze spokojem odpowiadał na pytania medyka, który weryfikował stan jego świadomości. Reszta zawodników francuskiej drużyny zarzeka się, że nawet nie zauważyła, że Pavard stracił przytomność. A tak się właśnie stało. Przez moment piłkarza Bayernu Monachium kompletnie „odcięło”.

Christian Eriksen po traumatycznych wydarzeniach na Euro będzie miał WSZCZEPIONY defibrylator

Mateusz Borek ZAŁAMANY po meczu ze Słowacją...

- Doznałem ogromnego szoku. Przez 10, może 15 sekund czułem się jak po nokaucie. Potem już było lepiej - mówił po spotkaniu Pavard, który na Allianz Arenie grał aż do ostatniego gwizdka. Czy powinien pozostać na murawie? Decyzja o pozostawieniu francuskiego piłkarza na boisku jest szeroko krytykowana.

W sprawę postanowiła zaangażować się Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych (FIFPro). Mamy już nawet oficjalny komunikat: "FIFPro jest w kontakcie z UEFA, by uzyskać wyczerpujące informacje o tym, dlaczego Benjamin Pavard nie opuścił murawy podczas spotkania Francja - Niemcy wskutek zagrożenia wstrząsu mózgu".

Reprezentacja Polski przekazała najgorszą wiadomość! Doświadczony gracz nie zagra z Hiszpanią, mamy potwierdzenie

UEFA od środy bada wszystkie okoliczności starcia z 59. minuty spotkania. Być może dodatkową karę otrzyma Robin Gosens, który w trakcie spotkania nie został ukarany nawet żółtą kartką.

Francuska Federacja Piłkarska uspokaja - Pavard czuje się dobrze i nie odczuwa żadnych objawów, które mogłyby sugerować u niego wstrząs mózgu. Ponadto UEFA otrzyma od francuskiego sztabu medycznego pełny raport nt. stanu zdrowia piłkarza.

Spotkanie w Monachium miało swoje absurdalne momenty. Tuż przed rozpoczęciem spotkania, na Allianz Arenie pojawił się spadochroniarz, który niefortunnie upadł na boisko. Okazało się jednak, że to nietypowe zdarzenie było całkowicie losowe, a na Allianz Arenie było o włos od tragedii.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze