Christian Eriksen, reprezentacja Danii

i

Autor: East News Christian Eriksen to jeden z najlepszych piłkarzy w Danii

Christian Eriksen po traumatycznych wydarzeniach na Euro będzie miał WSZCZEPIONY defibrylator

2021-06-17 12:02

Nie ma wątpliwości, że podczas meczu pierwszej kolejki fazy grupowej Euro 2021 pomiędzy Danią a Finlandią futbol zszedł na dalszy plan. W końcówce pierwszej części gry bez kontaktu z rywalem na murawę upadł bowiem najlepszy piłkarz reprezentacji Danii, Christian Eriksen. Na boisku momentalnie pojawili się obecni na stadionie ratownicy medyczni, którzy walczyli o życie 29-latka. Finalnie wszystko skończyło się szczęśliwie i piłkarz Interu Mediolan dochodzi do zdrowia w szpitalu. Według najnowszych doniesień jednym z pomysłów na doprowadzenie Eriksena do pełni zdrowia jest wszczepienie mu… defibrylatora.

Do przerażających scen z udziałem Eriksena doszło pod koniec pierwszej połowy spotkania Danii z Finlandią. Gwiazdor Interu Mediolan nieatakowany przez nikogo nagle zaczął słaniać się na nogach, a po chwili bezwładnie upadł na murawę. Jako pierwszy pomocy udzielił mu kapitan reprezentacji Danii, Simon Kjaer, a po chwili 29-latkiem zajęły się służby medyczne obecne na stadionie. Piłkarz Interu był reanimowany, w pewnym momencie sytuacja wydawała się tragiczna. Ostatecznie medykom udało się jednak przywrócić akcję serca, a sam zawodnik jeszcze na murawie odzyskał przytomność.

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro 2020: „Strzeli...” | Futbologia

Wszczepienie defibrylatora?

29-latek przebywa obecnie w szpitalu, gdzie jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Piłkarz Interu Mediolan znajduje się pod opieką specjalistów, którzy starają się doprowadzić wychowanka Odense do pełni zdrowia. Jednym z pomysłów jest wszczepienie piłkarzowi… defibrylatora. Informację tę potwierdził lekarz reprezentacji Danii, Morten Boesen. - Po tym, jak Christian przeszedł szereg badań serca podjęto decyzję o zabiegu montażu ICD (kardiowerter defibrylator – red.). Urządzenie jest niezbędne po atakach kardiologicznych spowodowanych zaburzeniem rytmu serca – powiedział. Sam zawodnik miał już wyrazić zgodę na przeprowadzenie zabiegu.

Wiadomo, co stanie się z Paulo Sousą po Euro. Boniek podjął szokującą decyzję. Kibice wpadną w furię

Daley Blind przykładem

Christian Eriksen nie będzie pierwszym piłkarzem, który przejdzie tego typu zabieg. Z wszczepionym defibrylatorem występuje chociażby jego były klubowy kolega z Ajaxu Amsterdam, Daley Blind. U 31-letniego Holendra przed kilkoma laty zdiagnozowano zapalenie mięśnia sercowego. Początkowo wydawało się, że będzie zmuszony zakończyć karierę, ale zabieg, który przeprowadzono spowodował, że wychowanek Ajaxu wciąż jest czynnym zawodnikiem. Na razie nie wiadomo jednak, czy podobna droga czeka Eriksena. Lekarze podkreślają bowiem, że takie decyzje będą mogły zapaść dopiero w przyszłości.

Christian Eriksen – przebieg kariery

Christian Eriksen jest wychowankiem duńskiego Odense Boldklub, z którego w wieku 16 lat trafił do szkółki Ajaxu Amsterdam. To właśnie w barwach holenderskiego klubu wypłynął na szerokie wody, a znakomite występy sprawiły, że w 2013 roku za ponad 14 milionów euro trafił do Tottenhamu. W barwach „Kogutów” Duńczyk stał się jednym z najbardziej cenionych rozgrywających na świecie. W Anglii występował aż do stycznia ubiegłego roku, kiedy to za 27 milionów euro przeniósł się do Interu Mediolan. 29-latek od wielu lat jest także etatowym reprezentantem Danii, w barwach której wystąpił 109 razy, strzelając przy tym 36 bramek.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze