To odebrało Polakom dodatkową NADZIEJĘ na Euro. Koniec spekulacji, sytuacja jasna jak słońce

2021-06-20 21:21
Wojciech Szczęsny
Autor: Lluis Gene/AP

Już w środę o godzinie 18:00 rozpocznie się mecz Polski ze Szwecją, który zadecyduje o być albo nie być "Biało-czerwonych" w fazie pucharowej mistrzostw Europy. Tymczasem na trzy dni przed rozpoczęciem tego pojedynku okazało się, że podopieczni selekcjonera Paulo Sousy niejako stracili dodatkową nadzieję, na którą przed startem turnieju mogły liczyć wszystkie ekipy występujące w Euro 2021.

Po bojach ze Słowacją w Petersburgu oraz z Hiszpanią w Sewilli, teraz oczy wszystkich kibiców polskiej kadry ponownie zwrócone są na wspomniane rosyjskie miasto. Tam bowiem rozegrają się wydarzenia niezwykle istotne w kontekście "Biało-czerwonych". Pojedynek ze Szwecją wyda ostateczny werdykt. Albo Polacy zakwalifikują się do 1/8 finału mistrzostw Europy, albo pożegnają się z turniejem już po fazie grupowej, co stanowiłoby gigantyczne rozczarowanie.

Polska - Hiszpania NA ZDJĘCIACH

Najprostszy scenariusz zakłada wyłonienie zwycięzcy w pojedynku Hiszpania - Słowacja oraz wygraną Polski ze Szwecją. Wtedy ekipa Sousy melduje się w kolejnej fazie z drugiego miejsca. Możliwy jest także triumf w grupie, ale w takim przypadku trzeba ograć Szwedów minimum 2:1 lub co najmniej dwiema bramkami oraz liczyć na remis w potyczce Hiszpanów ze Słowakami. Po niedzielnych pojedynkach grupy A "Biało-czerwoni" wiedzą już natomiast, że stracili dodatkowy pomost wiodący do 1/8 finału.

Zobacz też: AKROBATYCZNE wygibasy Polaków na basenie. Pełen relaks biało-czerwonych po heroicznym boju [ZDJĘCIA]

A jest nim zajęcie trzeciej lokaty. Polacy mogą to uczynić wyłącznie remisując ze Szwecją oraz przy Słowacji triumfującej nad Hiszpanią. Wobec triumfu Szwajcarów nad Turkami i zajęcia przez nich trzeciego miejsca z czterami "oczkami" na koncie wiadomo już jednak, że ewentualna trzecia lokata Polaków nie będzie jedną z czterech, która otworzy bramy do fazy pucharowej Euro 2020. Sprawa jest zatem tak prosta, jak i skomplikowana - tylko wygrana zapewni "Biało-czerwonym" miejsce w najlepszej szesnastce turnieju.

Raport z Sopotu. Kibice entuzjastycznie powitali piłkarzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE