Reprezentacja Polski

i

Autor: AP Reprezentacja Polski

Tragiczna diagnoza reprezentacji Polski! Tak fatalnie nie było od lat, obraz nędzy i rozpaczy

2021-07-02 10:20

Reprezentacja Polski odpadła z Euro 2020 już w fazie grupowej, zdobywając ledwie punkt w trzech meczach. Choć stało się to już ponad tydzień temu, nie kończą się podsumowania tej piłkarskiej klęski. Jednym z wyznaczników tego, jak słabo zaprezentowali się nasi zawodnicy, będzie najnowszy ranking FIFA. Ukaże się on dopiero 12 sierpnia, jednak już teraz wiadomo, że Polacy spadną o kilka pozycji. Tak nisko nie byliśmy od ponad 5 lat!

Trudno powiedzieć, czy Polscy kibice wiązali wielkie nadzieje z europejskim turniejem. W styczniu doszło do niespodziewanej zmiany na stanowisku selekcjonera, a w marcowych meczach eliminacji mistrzostw świata Polacy zaprezentowali się bardzo przeciętnie. Większość liczyła jednak na to, że uda się wykonać plan minimum, który takiemu zespołowi nie powinien przysporzyć żadnych problemów, czyli wyjście z grupy. To się jednak nie udało, a Polacy zajęli ostatnie miejsce w tabeli, mając na koncie ledwie punkt. Kibice są wściekli i rozżaleni, a niedługo może być jeszcze gorzej, bo Polacy mogą nie awansować na mistrzostwa świata w Katarze w 2022 roku. Już niedługo słabość polskiej reprezentacji w ostatnich miesiącach zostanie zobrazowana w jeszcze inny sposób – najnowszym zestawieniem rankingu FIFA.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Sousę. "Z nim nasze szanse na mundial to..." | Futbologia

Kolejny spadek Polski, ostatni raz tak źle było w 2016 roku

Do Euro reprezentacja Polski przystępowała jako 21. zespół świata. Zdobycie tylko punktu w fazie grupowej europejskiego czempionatu i odpadnięcie z turnieju już na tym etapie spowoduje mocny spadek naszego zespołu. Ranking pojawi się dopiero 12 sierpnia, aby uwzględnić jeszcze rozgrywki z innych kontynentów (Copa America i Golden Cup). Już teraz jednak mniej więcej wiadomo, jak nisko spadną Polacy.

Jak obliczył portal football-rankings.info, Polska znajdzie się na 27. miejscu w najnowszym zestawieniu, co oznacza spadek aż o sześć pozycji w porównaniu z poprzednim. Tak źle nie było od początku 2016 roku, gdy Polacy znajdowali się na jeszcze odleglejszej, 35. pozycji. Ta poprawiła się po świetnym w naszym wykonaniu Euro 2016 i udanych, rozgrywanych w 2017 roku, eliminacjach mistrzostw świata. Polacy wspięli się wtedy na najwyższą w historii, 5. pozycję na świecie.

Kolejna lata to jednak kolejne spadki i tak będzie także tym razem. Możemy liczyć na to, że sytuacja Polaków poprawi się po eliminacjach mistrzostw świata 2022. Miejsce w rankingu FIFA jest niezwykle istotne – im wyższe, tym większe prawdopodobieństwo na uniknięcie lepszych drużyn w eliminacjach i fazach grupowych dużych turniejów.

Sonda
Czy emocjonujesz się meczami reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze