Wojciech Szczęsny

i

Autor: AP Wojciech Szczęsny

Wiemy, co działo się w szatni Polski po odpadnięciu z Euro! Wymowna reakcja Paulo Sousy

2021-06-24 7:06

Reprezentacja Polski odpadła z Euro 2020. Mecz otwarcia i dwa mecze o wszystko nie przyniosły nam nowego scenariusza. W tym wieku na wielkich turniejach graliśmy sześciokrotnie i tylko raz wyszliśmy z grupy. Atmosfera w szatni nigdy nie mogła być dobra, skoro imprezy nie przynosiły rezultatów, jakich oczekiwali kibice. Wojciech Szczęsny zdradził, co działo się tym razem w szatni po porażce ze Szwecją i odpadnięciu z Euro.

Podczas Euro 2020 wpuścił aż sześć goli, a reprezentacja Polski z kretesem odpadła z turnieju. Wojciech Szczęsny (31 l.) nie krył po meczu ze Szwecją (2:3), że drużyna popełniła zbyt wiele błędów, by liczyć na wyjście z grupy. Szczęsny nie ukrywał podczas rozmowy z dziennikarzami, że postawa drużyny jest dla niego rozczarowująca.

- Czuję przede wszystkim duży zawód, bo zdaję sobie sprawę, że ten zespół było stać na dużo więcej i na więcej zasługiwał. Odpadliśmy po walce, graliśmy do końca, nawet kiedy sytuacja wydawała się już beznadziejna. Niestety nie wystarczyło. Ciężko mi powiedzieć coś mądrzejszego w tej chwili – kręcił z rozczarowaniem głową. - Nie lubię usprawiedliwiać się pechem w piłce nożnej. Straciliśmy kilka zbyt łatwych bramek, w meczu ze Szwecją również. Ustawiliśmy sobie fatalnie spotkanie w drugiej minucie. W sytuacji, która była kilka razy do wyczyszczenia. Potem już było pod górkę – dodał Szczęsny.

Euro. Polska - Szwecja WYNIK: GIGANTYCZNE emocje i klęska Polski. Cyrk w obronie zaprzepaścił szanse

Szczęsny o tym, co działo się w szatni po odpadnięciu z Euro

Bramkarz reprezentacji ujawnił, jak wyglądały pierwsze minuty w szatni po meczu ze Szwecją. Selekcjoner Paulo Sousa nie mówił zbyt wiele! - Na gorąco to nie jest najlepszy moment, żeby w szatni analizować to, co się stało. Był wielki zawód, trener powiedział parę słów, ale na razie próbujemy po prostu jakoś to przełknąć – powiedział Szczęsny, który cały czas zwraca uwagę na niefrasobliwość zespołu w linii defensywnej.

- Na tym turnieju straciliśmy parę goli, których dałoby się uniknąć. Jeśli tracisz trzy gole w meczu, który musisz wygrać, to na pewno coś nie funkcjonuje. Widać, że zespół zrobił progres jeśli chodzi o grę do przodu, czy grę w ataku pozycyjnym, co zawsze było naszą piętą achillesową. Ze Szwedami nie wyglądało to źle w ataku, ale rzeczywiście w defensywie za często przeciwnicy dochodzili do sytuacji bramkowych – ocenił Wojciech Szczęsny.

Piotr Zieliński powiedział te słowa po odpadnięciu z Euro! Kibice będą wściekli

Sonda po meczu Polska-Szwecja

QUIZ: Kompromitacje i sukcesy Polaków na Euro i MŚ w XXI wieku! Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 23
Zacznijmy od czegoś łatwego! Na który turniej pojechaliśmy jako pierwszy w XXI wieku?
Najnowsze