Powołania na Euro 2021. Paulo Sousa

i

Autor: AP PHOTO Powołania na Euro 2021. Paulo Sousa

Wyszła cała prawda o treningach taktycznych u Sousy! Te słowa stawiają sprawę jasno

2021-05-31 14:23

Reprezentacja Polski znajduje się w obliczu EURO 2021. Już we wtorkowy wieczór zmierzy się we Wrocławiu z Rosją w swym pierwszym sparingu przygotowującym do startu w mistrzostwach Europy. Do tej pory przez kilka dni "Biało-czerwoni" skupiali się na poznawaniu kolejnych mechanizmów gry preferowanej przez selekcjonera Paulo Sousę. Na temat treningów taktycznych Portugalczyka szczerze na konferencji prasowej wypowiedział się obrońca kadry, Bartosz Bereszyński.

To dopiero drugie zgrupowanie reprezentacji Polski pod wodzą Paulo Sousy. Nie ma jednak czasu, aby Portugalczyk dostał... czas. Mistrzostwa Europy za pasem, a na nich nikt nie będzie pytał, ile dany zespół pracował wodzą swojego szkoleniowca. Już w fazie grupowej, na stadionach w Petersburgu i Sewilli, mamy widzieć wysoką jakość. Wiele na ten temat powinien nam powiedzieć także wtorkowy sparing reprezentacji Polski z Rosją. "Biało-czerwoni" zmierzą się z tym rywalem na obiekcie we Wrocławiu.

Tak mieszka Jan Bednarek - ZDJĘCIA

Tymczasem mocno pracują, aby wszystko wyglądało jak najlepiej. Nieco na ten temat zdradził obrońca reprezentacji Polski, Bartosz Bereszyński. Defensor opisał na konferencji prasowej jak wyglądają treningi taktyczne u portugalskiego selekcjonera. - Pracujemy bardzo intensywnie nad taktyką, na treningach pracujemy jak w sytuacjach meczowych. Przypomina to mecz, na pewno zapamiętujemy konkretne akcje i zostaje nam to w głowie - przyznał gracz Sampdorii Genua.

I dodał: - Te jednostki być może nie są tak wielkie objętościowo, ale za to bardzo intensywne.

Jak zatem widać, Paulo Sousa wdraża na zgrupowaniach reprezentacji Polski prawdziwie zachodnią mentalność piłkarską. Z tym jednak nasi kadrowicze mają do czynienia regularnie, jako że w większości występują w czołowych ligach zagranicznych. Pozostaje zachować nadzieję, że to wszystko przyniesie pożądane rezultaty w postaci odpowiednich wyników na zbliżających się mistrzostwach Europy.

Raport z Opalenicy. Pierwsze słońce na kadrze i impreza z Golcami
Najnowsze