Zarażony reprezentant Norwegii. LOSOWANIE zamiast gry?

2020-11-15 14:47 dch
Erling Haaland, Borussia Dortmund
Autor: AP Erling Haaland

Niebywałe zamieszanie powstało w grupie 1 Dywizji B piłkarskiej Ligi Narodów. W sobotę UEFA odwołała mecz Rumunia - Norwegia zaplanowany w Bukareszcie na niedzielę 15 listopada.

W piątek wykryto koronawirusa u prawego obrońcy reprezentacji Norwegii, Omara Elabdellaoui, grającego na co dzień w Galatasarayu Stambuł. Rodzima federacja chciała lecieć do Rumunii z osiemnastoma zawodnikami. Norweski minister zdrowia wezwał reprezentację, by poddała się izolacji wobec kontaktu z chorym. Podróż do Rumunii została anulowana.

W powstałej sytuacji możliwe są następujące rozwiązania ze strony UEFA. Pierwsze to znalezienie nowego terminu dla meczu. Drugie to przyznanie walkowera Rumunom, o ile Norwegia zostanie uznana winną nierozegrania meczu w terminie wyznaczonym. Gdyby jednak rozstrzygnięcie sprawy było korzystne dla Skandynawów, regulamin przewiduje ...losowanie wyniku spotkania.

Przed niedzielnymi meczami Rumunia - Norwegia i Austria - Irlandia Północna w tabeli grupy 1 Dywizji B (niższej) prowadziła Austria przed Norwegią - obie po 9 pkt w czterech meczach. Tylko te dwa kraje miały szanse na awans do wyższej Dywizji w kolejnych rozgrywkach. W normalnej sytuacji awans ten rozstrzygnąłby się najprawdopodobniej w środę 18 listopada w bezpośrednim meczu Austria - Norwegia.

Nie ma jeszcze decyzji ani co do rozwiązania nieodbytego meczu w Bukareszcie ani co do meczu w Austrii.A ironia losu sprawia, że w minioną środę nie odbył się mecz towarzyski Norwegia - Izrael z powodu wykrycia Covid-19 u jednego z piłkarzy ...izraelskich.

Najnowsze