Zbigniew Boniek wziął do ręki wielką tubę i... Tego publicznie jeszcze nie robił

2021-06-22 17:59
Zbigniew Boniek
Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek już niedługo będzie musiał zrezygnować z funkcji prezesa PZPN, ponieważ wygasa jego druga kadencja. Z tego powodu Euro 2020 jest ostatnią imprezą, w trakcie której reprezentacja Polski może odnieść sukces, gdy za sterami polskiej piłki jest były zawodnik Widzewa Łódź, Juventusu czy Romy. Zbigniew Boniek obecnie przebywa z polską drużyną, która w środę zmierzy się ze Szwedami w walce o awans do fazy pucharowej Euro. Okazuje się, że dla Bońka jest to również czas, w którym może on spróbować się w dość niecodziennych zajęciach!

Reprezentacja Polski do tej pory nie prezentuje się na Euro 2020 tak, jak życzyliby sobie tego kibice w naszym kraju. Choć remis z Hiszpanią przyniósł wiele pozytywnych emocji, to jednak o awans do kolejnej fazy turnieju, co było celem minimum przed startem mistrzostw, wciąż będzie bardzo trudno. Biało-Czerwoni muszą w środowym spotkaniu pokonać Szwedów, co nie będzie prostym zadaniem, mimo że nasi rywale mają już zapewnione wyjście z grupy. Teraz każdy trening reprezentacji Polski jest uważnie śledzony, a na boisku często, oprócz zawodników, możemy zobaczyć także wiele osób związanych z kadrą, w tym Zbigniewa Bońka. Okazuje się, że niedawno prezes PZPN-u znalazł sobie interesujące zajęcie.

Raport z Sopotu. Ostatni trening przed Szwecją

Zbigniew Boniek w nowej roli

Zbigniew Boniek to jedna z ikon polskiej piłki. Jeden z najlepszych piłkarzy w historii, który z reprezentacją zdobył brązowy medal mistrzostw świata 1982. Teraz, jako prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek ma nadzieję na to, że reprezentacja Polski także odniesie sukces. Takim z pewnością będzie powtórzenie wyniku z 2016 roku, gdy Polacy dotarli do ćwierćfinału. O to nie będzie jednak łatwo, bo dopiero w środę dowiemy się, czy Polacy w ogóle awansują do fazy pucharowej.

Szef polskiej piłki zdaje się jednak nie tracić dobrego humoru, choć atmosfera wokół kadry nie jest najlepsza, mimo bardzo przyzwoitego meczu w jej wykonaniu przeciwko Hiszpanii. Zbigniew Boniek dał się uchwycić dziś fotografom, gdy sam… wziął do ręki profesjonalny aparat z naprawdę dużym obiektywem! Prezes PZPN-u wyraźnie dobrze bawił się, mogąc przez chwilę skorzystać z takiego sprzętu. Kto wie, może były reprezentant Polski odnalazł nową pasję?

Zbigniew Boniek
Autor: Marcin Gadomski / SE Zbigniew Boniek
Zbigniew Boniek
Autor: Marcin Gadomski / SE Zbigniew Boniek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE