Tymoteusz Puchacz

i

Autor: PAP/Maciej Kulczyński

Znany Rosjanin brutalnie o reprezentacji Polski. Te słowa mogą zaboleć

2021-06-02 14:35

Wielkimi krokami zbliża się Euro 2021. W przygotowaniach do tego turnieju, reprezentacja Polski we wtorek zmierzyła się w meczu towarzyskim z Rosją. Na stadionie we Wrocławiu padł remis 1:1. Rezultat ten został odebrany bardzo różnie, zarówno przez osoby związane z ekipą gospodarzy, jak i gości. Wiaczesław Kołoskow, honorowy prezes Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej, w swej wypowiedzi dość brutalnie wypowiedział się o grze "Biało-czerwonych".

Reprezentacja Polski zaplanowała dwa mecze sparingowe poprzedzające swój start w mistrzostwach Europy. W drugiej z potyczek kadrowicze zmierzą się w przyszłym tygodniu w Poznaniu z Islandią, w pierwszej natomiast powalczyli z Rosją na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Potyczka raczej nie porwała. Polacy zaczęli dobrze, potem lepiej prezentowali się Rosjanie, po przerwie wiało już nudą. W efekcie padł remis 1:1, z którego chyba żadna ze stron nie może być szczególnie niezadowolona, gdyż po prostu nie zasługiwała na więcej.

Memy po meczu Polska - Rosja

W obu krajach - i w Polsce, i w Rosji - nie zabrakło zatem krytycznych komentarzy po zakończeniu pojedynku. Do grona osób wyznających właśnie takie podejście dołączył m.in. Wiaczesław Kołoskow, honorowy prezes Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej. Nie był on zadowolony ze swojej ekipy, ale przy okazji wbił też szpilkę "Biało-czerwonym". - Polacy zagrali bardzo słabo, właściwie byli nie do poznania. Jak na Euro zagramy w swojej grupie tak jak z nimi to nie mamy szans na wyjście - stwierdził na łamach "russian.rt.com". 

Mateusz Borek OSTRZEGA przed Euro 2021 i meczem Polska - Słowacja: To będzie KLUCZ [WIDEO]

Z krytyką nie wolno przesadzać

Rosjanie podczas Euro 2021 będą rywalizowali w grupie B z Belgią, Danią oraz Finlandią. Wiaczesław Kołoskow podkreślił jednak, że jak na obecny etap przygotowań ie należy przesadzać z krytyką reprezentacji Rosji. Selekcjoner Stanisław Czerczesow z cała pewnością chciał się przyjrzeć dużej liczbie piłkarzy, których nie widzi pod kątem występów w podstawowej jedenastce, ale chce ich posiadać w szerokiej kadrze swojej drużyny.

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro 2020: „Strzeli...” | Futbologia
Najnowsze