Autor: Cyfrasport Brondby - Legia RELACJA NA ŻYWO. WYNIK live meczu Legii w eliminacjach Ligi Konferencji dzisiaj 8.08.2024

Trudny wyjazd

Legia przegrywała z Brondby, ale wyszarpała zwycięstwo! Kapitalna druga połowa i zaliczka przed rewanżem [ZAPIS RELACJI]

2024-08-08 20:58

Legia Warszawa wygrała pierwszy mecz III rundy eliminacji Ligi Konferencji z duńskim Brondby 3:2! Po pierwszej połowie niewiele zapowiadało taki scenariusz, bo to wicemistrzowie Danii prowadzili 2:1 i byli lepsi. W drugiej części gry legioniści pokazali się jednak z lepszej strony, a prawdziwy popis dali zmiennicy - Blaż Kramer zanotował dwie asysty, Ryoya Morishita strzelił decydującego gola na 3:2, a Migouel Alfarela w dużej mierze przyczynił się do tego "złotego" trafienia! Poniżej zapis naszej relacji na żywo z meczu Brondby - Legia.

Brondby - Legia 2:3 (2:1)

Bramki: Bundgaard (19'), Kvistgaarden (35') - Pekhart (24'), Luquinhas (70'), Morishita (88')

Kartki: Wass

Brondby: Pentz - Alves, Lauritsen, Rasmussen - Sebulonsen (66', Klaiber), Suzuki, Wass, Nartey, Bischoff - Kvistgaarden (75', Omoijuanfo), Bundgaard (75', Schwartau)

Legia: Tobiasz - Pankov, Augustyniak, Barcia - Kun (60', Wszołek), Kapustka (82', Morishita), Celhaka (15', Goncalves), Luquinhas, Vinagre - Gual (82', Alfarela), Pekhart (60', Kramer)

21:00

To już koniec naszej relacji na żywo. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia na Sport.se.pl. Na przykład mecz Spartak Trnawa - Wisła Kraków. Relacja na żywo TUTAJ. Wystarczy kliknąć!

20:55

Przypomnijmy sobie jeszcze decydującego gola na 3:2 i kapitalne zachowanie Alfareli oraz Kramera!

90+5'

KONIEC MECZU! Legia odrobiła straty z 1:2 i wygrała na wyjeździe 3:2!

90+4'

OSTATNIA MINUTA!

90+3'

Ufff! VAR analizował interwencję Barcii na skraju pola karnego. Obrońca Legii ciągnął rywala za koszulkę, ale obyło się bez rzutu karnego.

90+2'

Brondby atakuje, ale Legia jest na razie skuteczna w obronie! Jeszcze 2 minuty!

90+1'

Jeszcze 4 minuty! Legio, wytrzymaj!

90'

Kończy się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry!

89'

Co to była za akcja! Alfarela kapitalnie przyjęciem odkleił się od obrońcy, prostopadle wypuścił Kramera w pole karne, a ten jeszcze odnalazł Morishitę i zanotował drugą asystę! Japończyk tylko wbił piłkę do pustej bramki!

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! LEGIA PROWADZI 3:2 PO ANALIZIE VAR! NIE BYŁO SPALONEGO!

87'

Powtórki pokazują, że decydować będą centymetry...

86'

GOOOOOOOOOOOOOOla nie ma?! Legia trafiła do siatki, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę!

84'

Ponownie gorąco w polu karnym Legii, ale jakoś udało się powstrzymać atak gospodarzy! Ofiarne interwencje obrońców!

84'

Kapitalna interwencja Tobiasza! Po zamieszaniu w polu karnym piłkarz Brondby uderzył z kilku metrów, ale bramkarz Legii instynktownie odbił piłkę!

83'

Brondby po straconej bramce wróciło do gry wysokim pressingiem, ale Legia właśnie świetnie wyprowadziła akcję spod bramki i zabrakło milimetrów, żeby Luquinhas dobrze zgrał dośrodkowanie Wszołka w polu karnym! To był bardzo dobry atak!

82'

Ostatnie zmiany w Legii - Alfarela za Guala i Morishita za Kapustkę.

81'

Tym razem dobre wyjście Tobiasza do dośrodkowania Bischoffa! Ważna interwencja bramkarza Legii!

79'

Bischoff uderzył z dystansu, ale jeden z obrońców Legii na wślizgu zablokował piłkę lecącą w światło bramki!

76'

Kolejna dobra akcja Legii! Kapustka wprowadził Wszołka górnym podaniem w pole karne, a ten huknął z woleja, jednak ponad bramką.

75'

Dwie kolejne zmiany w Brondby - Schwartau za Bundgaarda i Omoijuanfo za Kvistgaardena.

74'

UFFFF! Niepewne wyjście Tobiasza do dośrodkowania, ale Kvistgaarden na szczęście uderzył głową nad pustą bramką!

74'

Wszołek zerwał się prawą stroną, ale Pentz wyczuł jego dośrodkowanie i złapał piłkę.

72'

Ale szkoda! Gual znalazł się w świetnej sytuacji 1 na 1 z obrońcą, ale przegrał z nim pojedynek na linii pola karnego. Gdyby wygrał, byłby sam na sam z bramkarzem!

70'

GOOOOOOOOOOL! Legia wykorzystała fatalną stratę Narteya na własnej połowie! Piłkarz Brondby pod pressingiem oddał piłkę Luquinhasowi, ten wprowadził Kramera w pole karne, a Słoweniec jeszcze wyłożył mu piłkę i to Brazylijczyk doprowadził do remisu!

69'

Augustyniak został po rzucie rożnym i doszedł do dośrodkowania Kapustki, ale jego strzał głową minął bramkę rywali!

68'

Legia miała pierwszy rzut rożny, ale obrona gospodarzy spisała się bez zarzutu.

67'

Dobra akcja Legii z wprowadzeniem Goncalvesa w pole karne, ale jego dogranie nie było do kolegów, a do bramkarza Brondby.

66'

Pierwsza zmiana w Brondby - Klaiber za Sebulonsena.

65'

Żółta kartka dla Wassa za taktyczny faul na Luquinhasie. Duńczyk wiedział, co robi, bo piłkarz Legii wyprowadzał groźną kontrę...

62'

Ależ niebezpieczne dośrodkowanie dochodzące w stronę bramki Tobiasza, ale na szczęście Kvistgaarden minął się z piłką! Dobre zachowanie Barcii.

60'

Dwie zmiany w Legii - Wszołek za Kuna i Kramer za Pekharta.

58'

Luquinhas wszedł w drybling w polu karnym, ale piłka odskoczyła mu minimalnie za daleko i to pomogło obrońcy w interwencji.

54'

Pekhart ucierpiał w starciu z obrońcą, ale będzie mógł kontynuować grę.

52'

Groźne dośrodkowanie Wassa z rzutu rożnego, ale żaden z piłkarzy Brondby go nie zamknął.

50'

Od początku drugiej połowy Legia stara się grać bardziej do przodu, ale musi przy tym pamiętać o odpowiedzialności za piłkę. Właśnie prawie nadziała się na zabójczą kontrę po niefrasobliwym zachowaniu Goncalvesa.

48'

Mocny strzał Wassa z dystansu, ale obok bramki Tobiasza.

46'

Legia zaczęła drugą połowę!

20:04

Piłkarze obu drużyn wrócili na murawę. Za chwilę druga połowa!

19:55

W przerwie przypominamy najlepszy moment Legii w 1. połowie - gol Pekharta po asyście Kapustki.

45+2'

Koniec pierwszej połowy! Brondby zasłużenie prowadzi 2:1.

45+2'

Lauritsen oddał strzał głową, ale wprost w ręce Tobiasza.

45+1'

Dwie doliczone minuty. To Brondby jest przy polu karnym Legii, na szczęście udało się powstrzymać ich akcję i tylko rzut rożny.

45'

Ostatnia minuta pierwszej połowy!

42'

Lepszy fragment Legii podsumowany strzałem Goncalvesa z dystansu, ale Pentz pewnie złapał piłkę.

39'

Pankov odnalazł Vinagre'a w polu karnym, ale ten zepsuł główkę na zamknięciu akcji. Szkoda tego zepsutego dogrania.

35'

GOOOL. Napór Brondby przyniósł efekt i Kvistgaarden wyprowadza gospodarzy na prowadzenie 2:1 po świetnej akcji z lewej strony.

35'

Gorąco było w polu karnym Legii, ale obronie udało się powstrzymać groźne próby Brondby.

31'

Legia świetnie wypuściła Vinagre'a lewą stroną, ale jego dwa obiecujące dośrodkowania padły łupem obrońców.

29'

Strzał Kapustki zza pola karnego po rykoszecie, ale zbyt lekki, żeby zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

28'

Nieprzyjemne dośrodkowanie przeszywające pole karne Legii, ale na szczęście żaden z piłkarzy Brondby nie przeciął tej piłki.

26'

Prosta strata Legii na połowie boiska, ale próba loba piłkarza Brondby pewnie wyłapana przez Tobiasza.

24'

GOOOOOOOL! Legia odpowiada trafieniem Pekharta po idealnym dośrodkowaniu Kapustki!

22'

Piłkarze Brondby z niesamowitym zaangażowaniem uprzykrzają grę Legii. Zespół z Polski ma duży problem z wyprowadzeniem jakiejkolwiek akcji.

19'

GOOOL. Niestety, Brondby przejęło kontrolę nad piłką i przez pewien czas biło głową w mur, ale teraz idealnie przyspieszyło krótkimi podaniami i Bundgaard wykorzystał pierwszą okazję z pola karnego.

15'

I oficjalnie - Goncalves zmienił Celhakę.

14'

Pierwsza dobra akcja Legii. Kun dośrodkował lewą nogą z prawej strony, ale główka Guala była zbyt lekka.

12'

Niedobra informacja - Celhaka ucierpiał i wygląda na to, że będzie musiał zejść z urazem.

9'

Jak na razie najciekawiej było przed meczem, gdy kibice Brondby urządzili racowisko i zaprezentowali oprawę

5'

Niesamowite tempo i walka obu drużyn o przejęcie inicjatywy. Przez to brakuje akcji, a dużo jest starć.

2'

Mocny początek meczu z obu stron. Zarówno Legia, jak i Brondby grają wysokim pressingiem i nie pozwalają na spokojne rozgrywanie piłki.

1'

Zaczęli! Przy piłce Brondby.

19:00

Kibice Brondby zadymili stadion, ale za chwilę początek meczu.

18:57

Piłkarze obu drużyn wyszli już na murawę!

18:56

Na sektorze gości jest pusto ze względu na zakaz wyjazdowy dla Legii, ale grupka kibiców z Polski pojawiła się pod Kopenhagą.

18:50

Goncalo Feio dokonał zmian w dzisiejszym składzie. Zaskakująca jest obecność lewego wahadłowego - Patryka Kuna - na prawej stronie. Do tego Jurgen Celhaka w środku i Tomas Pekhart w ataku, choć na początku sezonu byli raczej rezerwowymi.

18:45

Legia drugi rok z rzędu walczy o Ligę Konferencji z duńskim zespołem. Rok temu w fazie play-off eliminacji wygrała z FC Midtjylland po rzutach karnych. Teraz już rundę wcześniej musi się zmierzyć z Brondby IF.

18:40

Witamy w relacji z meczu Brondby - Legia. Początek spotkania już za 20 minut!

Relacja z meczu Brondby - Legia powyżej. Wynik Legii w dzisiejszym meczu jest naprawdę ważny przed rewanżem. Korzystny rezultat na wyjeździe z pewnością ułatwi awans do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji. Legioniści w poprzedniej rundzie nie mieli żadnych problemów z półamatorskim zespołem Caernarfon Town z Walii, który rozbili w dwumeczu aż 11:0, ale teraz poprzeczka idzie mocno w górę. Brondby w II rundzie rozgromiło dobrze znane nam KF Llapi z Kosowa, które wcześniej rywalizowało w el. Ligi Europy z Wisłą Kraków. Wicemistrzowie Danii pokonali kosowski zespół aż 8:2, z czego 6:0 w pierwszym meczu. To pokazuje, jak groźny rywal przywita Legię na własnym stadionie, ale wierzymy, że piłkarze z Warszawy zagrają na najwyższym poziomie, który pokazywali m.in. w poprzednim sezonie Ligi Konferencji, gdy awansowali do 1/16 finału. Kibice liczą na kolejną udaną jesień w Europie, ale najpierw trzeba poradzić sobie pod Kopenhagą.