Tomas Petrasek

i

Autor: Cyfra Sport Tomas Petrasek

Czech w Polsce

Choć rehabilitacja wciąż trwa, gwiazdor Rakowa w dobrym humorze. Podzielił się wspaniałą wiadomością i pięknymi fotami

2022-08-22 17:26

Piłkarze Rakowa w czwartek zagrają rewanżowy w IV rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji: w Pradze ich rywalem będzie Slavia. Zdobywcy Pucharu Polski mają minimalną zaliczkę z pierwszego spotkania, które wygrali 2:1. Zdecydowanie za nisko, biorąc pod uwagę przebieg gry oraz fatalne – na niekorzyść częstochowian – sędziowanie w wykonaniu norweskiej trójki sędziowskiej.

Zmagania polsko-czeskie z pewnością mają swój smaczek dla Tomaša Petraška. Doświadczony stoper już od ponad 6 lat jest filarem częstochowskiej defensywy; jedną z niewielu postaci pod Jasną Górą, która z drużyną przebyła drogę jeszcze od drugiej ligi aż do ekstraklasy, dwukrotnego wicemistrzostwa kraju oraz również dwukrotnego triumfu w Pucharze Polski. Przez kilka sezonów trudno sobie było wyobrazić linię obronną Rakowa bez charakterystycznej sylwetki rosłego stopera.

To od jego dyspozycji zależy czyste konto po stronie strat Rakowa. Kacper Trelowski zdaje boiskową maturę w drodze do Europy [ROZMOWA SE]

Czesi pod Jasną Górą: Katerina Kasanova i Tomaš Petrašek

Na zakończenie ubiegłego sezonu Petrašek dostał powołanie do reprezentacji Czech przed jej czerwcowymi meczami w Lidze Narodów ze Szwajcarią, Hiszpanią i Portugalią. Nie dostał jednak szansy na sprawdzenie się z tak renomowanymi rywalami; jeszcze przed pierwszym spotkaniem doznał kontuzji, która zmusiła go do wyjazdu ze zgrupowania. I choć od urazu minęło już sporo tygodni, czeski zawodnik wciąż jeszcze w tym sezonie nie murawie się nie pokazał.

Jan Tomaszewski skomentował szanse Rakowa i Lecha w LKE. Oberwało się „Kolejorzowi”, pochwały dla „Medalików”

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 1

Niezależnie od tego faktu, życie nie skąpi mu dobrych wiadomości pozaboiskowych, a sam piłkarz chętnie dzieli się nimi z fanami. Jego dobremu nastrojowi trudno się dziwić, patrząc na zdjęcia zamieszczone na jego profilu Instagramowym. Petrašek jakiś czas temu zakomunikował całemu światu, że zostanie tatą! Szczęśliwą przyszłą mamą – a partnerką zawodnika od paru lat – jest piękna czeska modelka, Katerina Kasanova.

Piękne słowa Wojciecha Cygana o Ivim Lopezie: Częstochowa to jego miejsce na ziemi

Swoją drogą – najwyraźniej dobrze się dzieje w ekipie spod Jasnej Góry: bardzo niedawno podobną informacją pochwalił się przecież Vladan Kovacević.

Najnowsze