Legia Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa

Gdy kibice Legii zaczęli to robić, trudno było w to uwierzyć. Wszyscy mocno się zdziwili

2021-10-21 21:36

Kibiców Legii Warszawa miało w ogóle nie być na stadionie im. Diego Maradony w Neapolu, a tymczasem z trybun słychać wiele gromkich przyśpiewek sympatyków mistrza Polski. Tak naprawdę, to legioniści są najgłośniejszymi widzami spotkania fazy grupowej Ligi Europy między SSC Napoli i Legią. Wiemy, dlaczego do tego doszło.

Stadion klubu spod Wezuwiusza może pomieścić niemal 60 tys. widzów. W czwartkowy wieczór na stadionie w Neapolu stawiło się może z 10 tys. Arena, jeszcze niedawno nazywana Stadionem Świętego Pawła, świeci pustkami. Kibice Napoli nie skusili się na rywalizację z mistrzem Polski. Napoli po ośmiu kolejkach Serie A jest liderem, na koncie ma komplet zwycięstw - na czekających od lat 80. kibiców SSC Liga Europy nie robi wrażenia.

Wielkie rozróby w Neapolu przed meczem Legii. Fani starli się wtedy z policją, część z nich trafiła do więzienia!

Legia w fazie grupowej LE. Mladenović: Chciałem trafić na mocnych przeciwników

Liga Europy to wielka przygoda dla piłkarzy Legii Warszawa. Mistrzowie Polski zachwycili w pierwszych dwóch spotkaniach fazy grupowej, ogrywając Spartaka Moskwa i Leicester City (dwa razy po 1:0). Szanse na wyjście z grupy zrobiły się więc bardzo realne, a to mocno zmobilizowało warszawskich kibiców do wybrania się na wyjazdowy mecz z Napoli. Włosi nie chcieli wpuścić na stadion polskich kibiców, obawiając się powtórki z 2015 roku. Wtedy we Włoszech doszło do zamieszek z udziałem kiboli Legii. W Neapolu zjawiło się jednak dużo kibiców Legii tzw. "oficjeli", którzy mieli specjalne zaproszenia na mecz. To głównie oni byli tak głośni.

Były zdobywca Złotej Piłki też nie stawia na Lewandowskiego. Zaskakujące powody

Sonda
SSC Napoli vs Legia Warszawa - kto wygra?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze