Kibice Legii Warszawa

i

Autor: Cyfra Sport Kibice Legii Warszawa

Wielkie rozróby w Neapolu przed meczem Legii. Fani starli się wtedy z policją, część z nich trafiła do więzienia!

2021-10-21 16:28

Legia Warszawa w swoim trzecim meczu fazy grupowej Ligi Europy zmierzy się na wyjeździe z SSC Napoli. Nie jest to pierwszy raz, gdy stołeczny klub rywalizuje z jedną z najmocniejszych ekip Serie A. 6 lat temu zespoły te również rywalizowały ze sobą w grupie tych rozgrywek, jednak wtedy Legia nie radziła sobie tak dobrze, jak teraz. Mecz w Neapolu został zapamiętany nie tylko z powodu wysokiej porażki Legii, ale także z wielkich zamieszek przed spotkaniem, w którym brali udział fani jednego i drugiego klubu. Dla niektórych, wyprawa do Włoch zakończyła się karą więzienia.

Legia Warszawa jest w tym sezonie drużyną, która zadziwia obserwatorów – w PKO BP Ekstraklasie mistrzowie Polski spisują się fatalnie i nie ma w tych słowach żadnej przesady, jeśli spojrzymy na wyniki: 9 meczów, 3 zwycięstwa i aż 6 porażek, i dopiero 15. miejsce w tabeli. Co innego jednak „Wojskowi” prezentują w Europie, gdzie w drodze do fazy grupowej Ligi Europy wyeliminowali dużo mocniejszą Slavię Praga, a po meczach ze Spartakiem Moskwa i Leicester City mistrz Polski ma już 6 punktów na koncie. Teraz przed podopiecznymi Czesława Michniewicza kolejne trudne zadanie – mecz wyjazdowy z SSC Napoli, które w Serie A wygrało wszystkie 8 meczów, ale w LE ugrało… ledwie punkt, remisując z Leicester i przegrywając ze Spartakiem. Mimo dobrych wyników Legia Warszawa nie będzie faworytem tego spotkania, choć wiemy, że potrafi ona zaskoczyć lepsze od siebie zespoły. Napoli z pewnością chciałoby powtórki sprzed 6 lat, gdy w grudniu, na zakończenie fazy grupowej LE, rozbiło Legię 5:2 i pozbawiło jej szans wyjścia z grupy. Jedyne czego nie chcieliby, aby powtórzyło się z tamtego okresu, to wydarzenia sprzed meczu, gdy dochodziło do wielkich rozrób i zamieszek w mieście z udziałem fanów obu drużyn.

Legia Warszawa gra o wielką kasę! Z boiska może podnieść miliony, ogromna stawka

Tak Czesław Michniewicz świętował po meczu z Leicester! Zobacz galerię zdjęć

Fani Legii już raz dali się we znaki Neapolitańskiej policji

Historia starć pomiędzy kibicami Napoli i Legii, którzy walczyli nie tylko między sobą, ale także z policją, była swego czasu bardzo głośna. Przed spotkaniem Napoli – Legia w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Europy w sezonie 2015/2016 wielu fanów „Wojskowych” udało się do Neapolu. Niestety, część z nich nie miała pokojowych zamiarów i w nocy przed spotkaniem doszło do zamieszek – grupy fanów przeciwnych drużyn starły się ze sobą, a także z policją. Włoskie służby zatrzymały tamtej nocy ok. 80 kibiców Legii Warszawa, a jak informowało polskie MSZ, siedmiu Polaków zostało rannych.

Zła informacja dla Legii Warszawa przed meczem z Napoli! Szalone spotkanie w Moskwie

Na drugi dzień okazało się, że większość z zatrzymanych została zwolniona do domów. Nie dla wszystkich ta historia skończyła się jednak tak dobrze. Ambasada w RP poinformowała bowiem, że sześciu fanów „Wojskowych” zostało skazanych na 3 lata i miesiąc więzienia. Wszystko dlatego, że oprócz prowokowania bójek i awantur, odpowiadali oni też za napaść na włoską policję. Według informacji podawanych wówczas przez włoską agencję Ansa w wyniku starć z kibicami zarówno Legii jak i Napoli rannych zostało 11 funkcjonariuszy policji. Ostatecznie spotkanie odbyło się, jednak nie było ono szczęśliwe dla polskiego zespołu – Legia przegrała 2:5. Co ciekawe, z kadry meczowej, która rywalizowała 6 lat temu w Lidze Europy z Napoli pod wodzą Stanisława Czerczesowa, nie pozostał w klubie żaden piłkarz.

Sonda
SSC Napoli vs Legia Warszawa - kto wygra?
Najnowsze