Cezary Kulesza

i

Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

to byłby hit

Kibice padną z zachwytu! Wielki finał europejskich rozgrywek w Polsce?! PZPN walczy o organizację

2023-06-14 22:10

Polacy mieli już okazję gościć finał europejskich rozgrywek, kiedy to w sezonach 2014/15 na PGE Narodowym oraz 2020/21 w Gdańsku odbyły się najważniejsze mecze Ligi Europy. Okazuje się, że na polskim stadionie znów może dojść do wielkiego finału, tym razem Ligi Konferencji Europy. Jak dowiedział się Mateusz Ligęza z "Radia ZET", Polski Związek Piłki Nożnej zgłosił na ewentualnego gospodarza meczu stadion we Wrocławiu.

Wiele miast i zarządców stadionów w całej Europie walczy o to, aby być gospodarzami kolejnych finałów zarówno Ligi Mistrzów, Ligi Europy, jak i od niedawna Ligi Konferencji Europy. Te ostatnie rozgrywki w ostatnim czasie wzbudzały w naszym kraju mnóstwo emocji i to nie tylko ze względu na bardzo dobre wyniki Lecha Poznań, który mknął przez kolejne fazy turnieju jak burza. Jak się okazuje, niebawem finał LKE może odbyć się również w naszym kraju. 

PZPN stara się o organizację finału Ligi Konferencji Europy! Wielki mecz może się odbyć w Polsce już za rok

Jak dowiedział się dziennikarz Mateusz Ligęza z "Radia ZET", Polski Związek Piłki Nożnej walczy o to, aby najważniejszy mecz tych rozgrywek odbył się w naszym kraju w sezonie 2023/24 lub 2024/25. Władze polskiej federacji zgłosiły jako ewentualnego gospodarza stadion we Wrocławiu. 

Kibice padną z zachwytu! Wielki finał europejskich rozgrywek w Polsce! PZPN walczy o organizację

Sezon 2023/24 będzie dopiero trzecim, od kiedy ruszyła Liga Konferencji Europy. Pierwszą edycję wygrała AS Roma, a przed kilkoma tygodniami triumfował West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w składzie. Finały LKE odbyły się kolejno w Air Albania Stadium w Tiranie oraz Fortunie Arenie w Pradze. Na trybunach pojawiło się nieco ponad 17 oraz 19,5 tysiąca fanów. Pojemność stadionu we Wrocławiu to z kolei ponad 45 tysięcy. 

Sonda
Poszedłbyś na finał Ligi Konferencji Europy w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze