LE: Obraniak otworzył wynik, remis Slavii z Valencią

2009-10-23 1:53

W spotkaniach 3. kolejki grupy B Ligi Europejskiej Slavia Praga zremisowała na wyjeździe z Valencią, a Lille pewnie wygrało z FC Genoa. Jedną z bramek strzelił Ludovic Obraniak.

Piłkarze ze stolicy Czech prowadzenie objęli po niespełna pół godzinie gry, a na listę strzelców uderzeniem w prawy róg wpisał się Riste Naumov. Gospodarze ambitnie dążyli do odrobienia strat, jednak długo im się to nie udawało. W końcu w 63. minucie drogę do siatki znalazł David Navarro.

W drugim z czwartkowych meczów gruby B znakomicie spisał się polski pomocnik, Ludovic Obraniak, który chwilę przed przerwą pięknym strzałem głową w niemal samo okienko wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W drugiej części gry wynik podwyższył Robert Vittek, który z ok. 13 metrów pokonał bramkarza gości, a następnie Eden Hazard, który ustalił wynik meczu na 3:0.

Liderem grupy jest Lille, które wyprzedza Valencię.