Piłkarska LK - Lech gotowy na starcie z islandzkimi wikingami

Autor: Paweł Jaskółka / SUPER EXPRESS

Wielkie zwycięstwo w el. LKE

Lech Poznań rozgromił Dinamo Batumi! Popis strzelecki mistrza Polski, mistrzowie Gruzji na kolanach [WYNIK]

2022-07-21 19:58

Wielu kibiców obawiało się starcia Lecha Poznań z Dinamem Batumi. Kolejorz słabo wszedł w sezon 2022/23 i poniósł sromotną klęskę w eliminacjach Ligi Mistrzów z Karabachem Agdam. Na szczęście mistrzowie Polski pokazali moc przed własną publicznością. W pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy przeciwko mistrzowi Gruzji wygrali aż 5:0! Już po pierwszej połowie Lech prowadził trzema bramkami, a ostatecznie pięciokrotnie trafił do bramki rywali.

Lech Poznań - Dinamo Batumi 5:0 (3:0)

Bramki: Skóraś (10', 33'), Amaral (24', 66'), Ishak (90+3')

Kartki: Altunashvili, Palavandishvili

Lech: Rudko - Pereira, Satka (67', Czerwiński), Douglas, Rebocho (88', Kozubal) - Skóraś, Karlstrom, Kvekveskiri (80', Sousa), Velde (67', Citaiszwili) - Amaral (88', Szymczak) - Ishak

Dinamo: Kupatadze - Chabradze (26', Zaria), Kobakhidze, Azatsky, Azarovi - Mamuchashvili, Teidi (71', Palavandishvili), Altunashvili, Davitashvili (79', Pantsulaia) - Bidzinashvili (46', Radin) - Flamarion (46', Vatsadze)

Lech przystąpił do meczu z Dinamem po bolesnych porażkach z Karabachem Agdam (1:5) i Stalą Mielec (0:2). Fani Kolejorza mieli obawy, bowiem Gruzini mocno postawili się Slovanowi Bratysława w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Odpadli dopiero po dogrywce, jednak w Poznaniu nie nawiązali do rywalizacji z mistrzem Słowacji. Już w 10. minucie Michał Skóraś kapitalnym uderzeniem z ok. 30 metrów wyprowadził Lecha na prowadzenie. Po kilku minutach jedyny Polak w wyjściowym składzie gospodarzy ponownie strzelił z dystansu, ale trafił w słupek. Na szczęście w 24. minucie Joao Amaral był dokładniejszy i także zza linii pola karnego podwyższył wynik na 2:0. Po 6 minutach Skóraś biegł kilkadziesiąt metrów sam na sam, ale spudłował w znakomitej sytuacji. 22-latek szybko się zrehabilitował, ponieważ 180 sekund później cieszył się z drugiego gola! Miał przy tym sporo szczęścia, bowiem piłka wpadła do bramki Kupatadzego po rykoszecie. Już po pierwszej połowie Lech prowadził 3:0 i był niemal pewny zwycięstwa.

W drugiej połowie mistrzowie Polski kontrolowali wydarzenia na boisku. W 66. minucie Amaral wykorzystał podanie od Kristoffera Velde i pewnie pokonał bramkarza rywali. Od tej pory Kolejorz nieco się rozluźnił, a John van den Brom dokonał kilku zmian. Linię obrony tworzyli czterej boczni obrońcy - Pereira, Czerwiński, Douglas i Rebocho. Gruzini sprawdzili Rudkę, który 21 lipca był pewny - w przeciwieństwie do rewanżu z Karabachem. Wydawało się, że Lech dowiezie zwycięstwo 4:0, ale końcówka przyniosła wiele emocji. W 93. minucie Mikael Ishak wykorzystał zabójczą kontrę i podwyższył prowadzenie na 5:0, a jeszcze przed ostatnim gwizdkiem - debiutujący w europejskich pucharach - Antoni Kozubal mógł zdobyć szóstą bramkę. Kupatadze obronił jednak jego strzał po znakomitej wrzutce Pereiry. Po 96 minutach sędziowie zakończyli mecz, a Lech przed rewanżem jest w komfortowej sytuacji. Poniżej nasza relacja na żywo z meczu Lech Poznań - Dinamo Batumi:

Czy Lech Poznań awansuje do fazy grupowej LKE?
Na żywo

Lech Poznań - Dinamo Batumi

Rapid - Lechia RELACJA NA ŻYWO: Lechia postawiła się silniejszym rywalom! Remis do przerwy, Paixao bliski szczęścia WYNIK na żywo, SKŁADY

To także koniec naszej relacji! Dziękujemy za śledzenie meczu Lech - Dinamo razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia w sport.se.pl! Obecnie trwają m.in. mecze Rapid - Lechia i Pogoń - Brondby!

90+7'

Koniec meczu! Lech rozbił mistrza Gruzji 5:0!

90+6'

Pereira pięknie dograł z prawej strony do Kozubala, ale 17-latek uderzył wprost w bramkarza Dinama!

90+5'

Ładna akcja Pantsulaia na prawym skrzydle, ściął do środka i uderzył lewą nogą, ale Rudko obronił ten strzał.

90+3'

GOOOOOL! Lech przejął piłkę na własnej połowie i wyprowadził zabójczą kontrę! Aż 5 piłkarzy Kolejorza zaatakowało odsłoniętych rywali, Sousa dograł pomiędzy dwóch kolegów, ale futbolówka trafiła do Ishaka, który strzelił upragnioną bramkę!

90+1'

Chwile cierpienia Pereiry, któremu nadepnięto na rękę. Z kolei sędziowie doliczyli aż 5 minut.

89'

Ogromne szczęście po ryzykownym zagraniu Rudki. Lech chciał wyjść spod pressingu rywali, ale bramkarz zagrał do obrońcy, który miał przeciwnika na plecach. Prawie zakończyło się to sytuacją trzech na jednego dla mistrzów Gruzji, jednak piłka szczęśliwie wróciła do rąk Rudki.

88'

Ostatnie dwie zmiany w Lechu - Szymczak za Amarala i Kozubal za Rebocho.

87'

Żółta kartka dla Palavandishviliego za brzydki faul od tyłu na Douglasie w środkowej strefie boiska.

85'

W drużynie Lecha od kilkunastu minut na boisku przebywa... czterech bocznych obrońców. Douglas i Czerwiński tworzą parę stoperów.

82'

Brzydki faul Altunashviliego na Rebocho. Portugalczyk zwijał się z bólu na murawie, zajmują się nim medycy.

80'

Trener Lecha też zdecydował się na zmianę - Sousa wszedł za Kvekveskiriego.

79'

Ostatnia zmiana w Dinamie - Pantsulaia za Davitashviliego.

78'

Lech nie najlepiej rozegrał rzut rożny, ale cała akcja zakończyła się sytuacyjnym strzałem Skórasia z dużej odległości. Bardzo niecelnym.

77'

Żółta kartka dla Altunashviliego.

75'

Potworny błąd obrońcy Dinama, Citaiszwili wywalczył piłkę na linii pola karnego, ale fatalnie uderzył z lewej nogi.

74'

Kapitalna interwencja Rudki! Vatsadze wyszedł sam na sam z bramkarzem Lecha, ale Ukrainiec stanął na wysokości zadania!

74'

Ishak trafił do siatki, ale już przed strzałem sędziowie odgwizdali spalonego. Szkoda, bo wcześniej Amaral i Pereira zachowali się znakomicie!

72'

Palavandishvili od razu ładnie wypuścił Vatsadze, ale na szczęście Gruzin był na spalonym. Na szczęście, bo wychodził sam na sam i wraz z gwizdkiem został sfaulowany przez Rudkę. Ostatecznie bez konsekwencji.

71'

Zmiana w Dinamie - Palavandishvili za Teidiego. Nowy zawodnik grający z numerem 10 ma przeszłość m.in. w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

67'

Sędzia zarządził przerwę na nawodnienie.

67'

Podwójna zmiana w Lechu - Citaiszwili za Velde i Czerwiński za Satkę.

66'

GOOOOL! Druga asysta Velde i drugi gol Amarala! Świetne podanie Norwega pomiędzy 2 obrońcami, którzy nie popisali się w tej akcji, a Portugalczyk nie miał problemów z pokonaniem Kupatadze z pola karnego!

65'

Tym razem Zaria uderzył z dystansu prawą nogą, a piłka skozłowała tuż przed Rudką, jednak bramkarz Lecha pewnie ją złapał.

64'

Zaria uderzył z dystansu, ale Rudko nie musiał interweniować. Odprowadził piłkę wzrokiem.

62'

Szkoda, że Pereira nie wykorzystał ogromnej przestrzeni na prawej stronie. Velde ładnie wbiegał w pole karne, ale prawy obrońca Lecha wstrzymał akcję i obrońcy Dinama przejęli piłkę.

59'

Kvekveskiri ucierpiał w starciu z Radinem. Lekarze udzielają mu wsparcia.

58'

Ależ zamieszanie w polu karnym Dinama! Lech pięknie wyprowadził Pereirę na prawym skrzydle i piłka trafiła w pole karne do Amarala, jednak jego strzał z ok. 5 m został zablokowany na linii bramkowej!

56'

Dinamo miało dwa rzuty rożne z rzędu, ale strzał Azatsky'ego z bliskiego słupka poleciał daleko od bramki Rudki.

54'

Lech znowu umiejętnie atakował prawą stroną, ale obrońcy Dinama zatrzymali dogranie z pola karnego. Fani Kolejorza nie zostawiają suchej nitki na Kupatadze, dzięki czemu miłe słowa otrzymuje Rudko.

50'

Groźna wrzutka Pereiry z prawej strony, ale Kupatadze wreszcie zaliczył dobrą interwencję. Uprzedził walczącego o górną piłkę Ishaka.

47'

Zrobiło się gorąco pod bramką Dinama po dośrodkowaniu z lewej strony! Bramkarz Gruzinów wypuścił piłkę z rąk, ale Ishak nie zdołał jej dobić.

46'

Początek drugiej połowy!

Kolejne zmiany w Dinamie - Vatsadze za Flamariona i, znany z Korony Kielce, Milan Radin za Bidzinashviliego.

Początek sezonu w wykonaniu Lecha zwiastował kłopoty, ale po bolesnych porażkach z Karabachem (1:5) i Stalą Mielec (0:2) mistrzowie Polski w końcu grają jak należy!

45+2'

Koniec pierwszej połowy! Lech gromi Dinamo 3:0!

45+2'

Ładna akcja Lecha na koniec pierwszej połowy! Lechici pograli na jeden kontakt pod polem karnym rywali i Ishak wyprowadził Velde na dobrą pozycję, ale Norweg uderzył niecelnie z prawej strony "16" Dinama.

45+1'

Sędziowie doliczyli do pierwszej połowy 2 minuty.

43'

Dobra interwencja Douglasa, który wybił groźne dośrodkowanie na rzut rożny.

39'

Pogoń Szczecin – Brondby RELACJA NA ŻYWO. Brondby prowadzi z Pogonią!

Kibice w Polsce nie mają dziś łatwo. W Szczecinie rozpoczął się już mecz Pogoni z Brondby, a niedługo we Wiedniu ruszy starcie Rapidu z Lechią Gdańsk. Niektórzy uznali już zwycięstwo Lecha i skupią się na pozostałych spotkaniach.

36'

Douglas uderzył z rzutu wolnego z prawej strony boiska i bramkarz Dinama musiał dać z siebie wszystko! Udanie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny dla Lecha.

33'

GOOOOL! Tym razem Skóraś miał furę szczęścia! Polski skrzydłowy otrzymał piłkę od Velde na lewej stronie i uderzył lewą nogą w pierwszym kontakcie, a futbolówka odbiła się od interweniującego na wślizgu obrońcy i minęła bramkarza Dinama!

30'

CO ZA PUDŁO! Skóraś biegł kilkadziesiąt metrów sam na sam, ale nie zmieścił piłki w bramce! Uderzał nieco z prawej strony i piłka po jego strzale minęła długi słupek.

26'

Pierwsza zmiana w Dinamo - Zaria za Chabradze.

25'

Przy wyniku 2:0 sędzia zarządził przerwę na nawodnienie.

24'

GOOOOL! Tym razem to Amaral uderzył z dystansu zza linii pola karnego po podaniu od Ishaka i Portugalczyk pokonał gruzińskiego bramkarza, który mógł się zachować lepiej.

22'

Ishak otrzymał piłkę tuż przed polem karnym i oddał sytuacyjny strzał, ale był on niecelny.

18'

Skóraś znowu dobrze uderzył z dystansu, ale trafił w słupek! Po chwili Pereira dośrodkował do Ishaka, ale kapitan Lecha uderzył z woleja w trybuny.

17'

Trzeci strzał z dystansu Teidiego w krótkim odstępie czasu, ale tym razem Rudko pewnie złapał piłkę.

15'

Pierwsza groźna akcja Gruzinów. Rudko miał problemy ze strzałem z dystansu Teidiego, wypluł piłkę przed siebie, a w ponowionej akcji pomocnik Dinama oddał drugi strzał, który został zablokowany. Rzut rożny dla zespołu z Batumi.

13'

Kibice zauważyli, że w składzie Lecha jest dziś zaledwie jeden Polak. To właśnie on otworzył wynik meczu z Dinamem!

10'

GOOOOOL! Lech rozegrał rzut rożny na krótko, piłka trafiła do Michała Skórasia, który stał na ok. 30 m, ale nie był atakowany i zdecydował się na strzał, który wpadł do bramki przy samym słupku!

9'

Lech wyraźnie przeważa na początku spotkania. Raz po raz wyprowadza oskrzydlające akcje. Właśnie Rebocho wywalczył kolejny rzut rożny.

5'

Skóraś próbował minąć rywali w polu karnym i przewrócił się na ziemię w starciu, ale sędziowie nie odgwizdali rzutu karnego.

2'

Lech błyskawicznie wywalczył rzut wolny z lewej strony boiska po faulu na Skórasiu. Kvekveskiri mocno uderzył bezpośrednio na bramkę, ale Kupatadze obronił ten strzał. Rzut rożny dla Kolejorza.

0'

Zaczynamy mecz! Przy piłce Lech.

Do meczu pozostały ostatnie minuty! Piłkarze są już w tunelu gotowi do wyjścia.

Lech Poznań podał już wyjściowy skład! W bramce ponownie stanie Artur Rudko, na którego spadła potężna fala krytyki za rewanż z Karabachem.

Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu II rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy: Lech Poznań - Dinamo Batumi! Początek spotkania w Poznaniu już o 18:00!

Kiedy "Lewy" zagra pierwszy mecz w Barcelonie? Ile Robert zarobi w nowym klubie?

Włącz podcast i poznaj szczegóły transferu dekady!

Listen to "Lewandowski w Barcelonie! Z jakim numerem? Ile zarobi? Kiedy zagra?" on Spreaker.