Autor: Cyfra Sport Rapid - Lechia RELACJA NA ŻYWO Liga Konferencja Europy Rapid Wiedeń - Lechia Gdańsk za darmo w internecie Rapid - Lechia relacja live online Rapid - Lechia WYNIK na żywo, SKŁADY

Plan minimum wykonany! Lechia nie uległa Rapidowi w Wiedniu. Szalony mecz ze skandalem w tle

2022-07-21 20:59

Rapid Wiedeń, który na długo przed meczem z Lechią wskazywany był jako faworyt tego starcia, wraz z początkiem meczu rzucił się na gdańszczan, jednak świetnie dysponowany Dusan Kuciak nie dał się pokonać i dołożył ogromną cegiełkę do sukcesu swojej drużyny, która wywozi cenny, bezbramkowy remis z Wiednia. Nie obyło się jednak bez skandalu, bowiem sędzia spotkania niechętnie pokazywał kartki piłkarzom, chociaż jeden z piłkarzy gospodarzy, Aleksa Pejic powinien oglądać część meczu z szatni, bowiem dwukrotnie zasłużył sobie na drugą żółtą kartkę, której jednak nie obejrzał.

Rapid Wiedeń - Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

Kartki: Tobers, Koscelnik, Pejić

Rapid: Held - Koscielnik (61. Schick), Aiwu, Wimmer, Moormann - Pejić (61. Sattlberger), Oswald - Kuhn (84. Savić), Zimmermann (69. Kriwak), Grull (61. Knasmullner) - Burgstaller

Lechia: Kuciak - Stec, Nalepa, Maloca, Pietrzak - Tobers (72. Kubicki) - Clemens (83. Sezonienko), Gajos, Terrazzino (66. Kałuziński), Durmus (66. Conrado) - Paixao (65. Zwolniński)

Kto wygra mecz Rapid - Lechia?
Na żywo

Rapid - Lechia

Witamy w relacji na żywo z pierwszego meczu II rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy Rapid Wiedeń - Lechia Gdańsk! Początek spotkania zaplanowano na godzinę 19:00. Zapraszamy!

Już tylko kilkanaście minut dzieli nas od rozpoczęcia spotkania!

Takim składem na mecz wyjdzie Lechia

Tak z kolei mecz rozpoczną gospodarze

Piłkarze już wychodzą na murawę! Za chwilkę zaczynamy!

1'

ZACZYNAMY! Przy piłce Rapid.

2'

Agresywny początek Rapidu. Piłkarze z Austrii nie cofają nogi.

3'

Gajos centrował z rzutu wolnego w pole karne, ale piłka minęła wszystkich i wyszła na aut bramkowy.

4'

Tobers zdaniem sędziego zbyt agresywnie faulował rywala i mamy pierwszy żółty kartonik w tym meczu.

6'

Konsekwentnie wychodzą wysokim pressingiem piłkarze Rapidu i to się opłaca. Rzut rożny dla gospodarzy.

8'

Zimmermann urwał się obrońcom! Okazja dla Rapidu!

8'

Piłkarzowi Rapidu zbyt daleko odskoczyła piłki i na szczęście dla gdańszczan, Kuciak górą!

11'

LECHIA RUSZA Z KONTRĄ!

11'

Fatalne przyjęcie Paixao i Lechia ma tylko rzut rożny. Tu pachniało bramką.

14'

Na razie mamy naprawdę szybkie tempo meczu!

15'

Grull miał mnóstwo miejsca przed polem karnym, aby uderzyć z dystansu. Znów Kuciak ratuje swój zespół.

17'

Obrona Lechii musi się obudzić, bo sam Kuciak wszystkiego nie wybroni. Na razie wygląda to... mocno średnio.

18'

Durmus wycięty równo z trawą i Koscelnik również ukarany przez sędziego.

21'

Rapid zmienił koncepcję w ostatnich minutach i wolno rozgrywa, szukając odpowiedniego momentu do ataku. Lechia broni całą drużyną.

23'

Łatwa strata Tobersa i Burgstaller rusza z piłką!

23'

Piłka przelatuje nad poprzeczką, ale zrobiło się niebezpiecznie. Akcja Rapidu praktycznie z niczego.

24'

Pejić po raz kolejny brutalnie zatrzymywał Gajosa i wreszcie sędzia pokazuje mu żółtą kartkę.

25'

PAIXAO GŁÓWKUJE!

26'

Hedl instynktownie nogą broni ten strzał z bliska! To powinna być bramka dla Lechii! Szkoda...

28'

Gajos spróbował szczęścia z rzutu wolnego bezpośrednio uderzając na bramkę, ale był daleki od trafienia w bramkę.

29'

Przerwa na uzupełnienie płynów. W Wiedniu jest obecnie ponad 30 stopni.

31'

Ładnie urwał się Paixao, ale zdążył tylko przyjąć piłkę, bo sędzia natychmiast odgwizduje pozycję spaloną.

34'

PAIXAO TRAFIA DO SIATKI PO PODANIU CLEMENSA, ALE ZNÓW SPALONY!

38'

Pejić prosi się o kłopoty. Terraazino bezpardonowo kopnięty i Lechia ma rzut wolny na wysokości pola karnego.

40'

Walczyli gdańszczanie, ale ostatecznie zabrakło strzału na bramkę.

41'

Stec nie miał wyjścia. Musiał ratować swoją drużynę wybiciem piłki na korner. Kolejna okazja dla Rapidu

42'

Austriacy sygnalizowali zagranie piłki ręką przez Tobersa we własnym polu karnym i mogą gdańszczanie mówić o szczęściu. Tu sędzia mógł wskazać na wapno.

Sędzia niechętnie rozdaje dziś kartki, a powinien.

45'

Sędzia dolicza 3 minuty do pierwszej części meczu.

45+3'

Nic więcej nie wydarzy się przed przerwą. Arbiter zaprasza piłkarzy do szatni. Rapid 0:0 Lechia.

Początek pierwszej połowy zdecydowanie dla Rapidu, który rzucił się na rywali i stworzył sobie kilka groźnych sytuacji. Gdyby nie Kuciak, byłyby problemy. Z czasem jednak Lechia się podniosła i była w stanie stworzyć sobie doskonałą okazje, ale strzał Paixao obronił Held. Oby drugie 45 minut było równie żywe.

Piłkarze wracają na murawę! Przed nami druga połowa!

46'

Gramy dalej! Przy piłce Lechia!

46'

Pejić zbyt wysoko unosi nogę i kolanem uderza Terrazzino w twarz. Sędzia tylko odgwizduje przewinienie, ale nie sięga po kartkę!

48'

Pomocnik gospodarzy spokojnie mógł już opuścić plac gry w pierwszej połowie za brutalny faul na Gajosie. Nieporozumienie...

49'

Rzut rożny dla Lechii!

50'

Główka Tobersa i... poprzeczka!

53'

Kontra Rapida!

53'

Zimmermann domaga się rzutu karnego, ale nie ma mowy! Klemens czysto trafia w piłkę!

55'

Ależ zakotłowało się w polu karnym Lechii! Ostatecznie jednak Kuciak faulowany przez Zimmermanna

58'

Rapid znów stara się budować akcje w ataku pozycyjnym

59'

Przejęcie Lechii!

60'

Tobers z dystansu, ale bardzo niecelnie

63'

Pietrzak przytomnie wybija piłkę na korner.

Niesie się doping kibiców Lechii, którzy licznie zawitali do Wiednia

66'

Potrójna zmiana w Lechii. Zwoliński, Kałuziński i Corado w miejsce Paixao, Terrazzino i Durmusa

69'

LECHIA ZAMUROWAŁA BRAMKĘ! Ofiarnie aż trzech piłkarzy oprócz Kuciaka broniło dostępu i udało się!

72'

Kubicki wchodzi za Tobersa.

76'

FATALNY BŁĄD KUCIAKA! TO SIĘ MOŻE SKOŃCZYĆ BRAMKĄ!

76'

Pogubili się piłkarze Rapidu, którzy mieli przez chwilę przed sobą pustą bramkę! Na szczęście dla Kuciaka, jego wyjście nie skończyło się tragicznie.

77'

Na kwadrans przed końcem meczu przerwa na nawodnienie.

80'

Naciera znów Rapid! Piłkarze Lechii zamknięci w swoim polu karnym!

83'

Trener Kaczmarek przeprowadza jeszcze jedną zmianę. Sezonienko w miejsce Clemensa.

84'

Sprytnie Conrado dał się sfaulować w narożniku boiska i Lechia ma okazję!

84'

Fatalne dośrodkowanie Gajosa poleciało pod drugi narożnik.

86'

Obrona Częstochowy w wykonaniu Lechii, ale jak na razie udaje się nie stracić bramki! Już tylko kilka minut do końca.

Lechii udaje się postawić drużynie, która ma wiele więcej jakości.

89'

Minęła teraz piłka wszystkich zawodników Rapida, którzy byli w polu karnym Lechii! Znów było gorąco!

90+1'

Sędzia przedłuża drugą część meczu o co najmniej 6 minut

90+2'

Sezonienko poturbowany i medycy Lechii muszą wbiegać na boisko!

90+4'

Rapid rzuca wszystkie siły do ataku! Szykują się ciężkie chwile dla gdańszczan!

90+7'

Jeszcze rzut rożny dla Lechii! Najpewniej ostatnia akcja meczu!

90+7'

KONIEC MECZU! Lechia bezbramkowo remisuje z Rapidem w Wiedniu!

Przed rewanżem w Gdańsku, Lechia ma sporo powodów do zadowolenia. Bezbramkowy remis przywieziony z Wiednia oraz całkiem niezła gra mogą napędzić drużynę przed rewanżem.

I to wszystko na dziś z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!

Zarówno Lechia Gdańsk, jak i Pogoń Szczecin przebrnęły pierwszą rundę eliminacji Ligi Konferencji Europy i teraz będą z pewnością chciały pójść za ciosem, przechodząc kolejnych rywali na swojej drodze. Ekipa z Pomorza w I rundzie zmierzyła się z Akademiją Pandev i dwukrotnie okazała się lepsza od drużyny z Macedonii Północnej, wygrywając łącznie w dwumeczu 6:2. Teraz jednak czeka ich o wiele większe wyzwanie podczas meczu Rapid Wideń - Lechia Gdańsk. Dla drużyny z Austrii to dopiero pierwsze spotkanie w tegorocznej edycji europejskich pucharów, jednak mimo wszystko, przed meczem Rapid - Lechia, to ekipa z Wiednia wskazywana jest w roli faworyta. Czy ekipie prowadzonej przez trenera Tomasz Kaczmarek uda się sprawić niespodziankę i wygrać w meczu Rapid - Lechia? Przekonamy się już niebawem.

Ujawnili całą prawdę o zarobkach Lewandowskiego! Wyszły na jaw istotne fakty, były współpracownik Polaka wyłożył kawę na ławę