Legia Warszawa wygrała z Zorią Ługańsk. Dwie polskie drużyny w LE!

2015-08-28 0:58

Legia Warszawa dołączyła do Lecha Poznań i zagra w fazie grupowej Ligi Europy! Dzięki zwycięstwu 3:2 przy Łazienkowskiej zespół Henninga Berga po raz trzeci z rzędu zakwalifikował się do rozgrywek i celuje w coś więcej niż wyjście z grupy. Jednak, żeby osiągnąć ten cel, wicemistrzowie Polski muszą zacząć grać znacznie lepiej niż w czwartkowy wieczór.

Legia Warszawa - Zoria Ługańsk to mecz, który od początku zapowiadał się niezwykle emocjonująco. Po minimalnym zwycięstwie na Ukrainie podopieczni Henninga Berga znaleźli się w komfortowej sytuacji przed rewanżem. Przeciwnicy nie zamierzali jednak składać broni i buńczucznie zapowiadali, że do stolicy Polski przyjadą po awans do fazy grupowej Ligi Europy. W Kijowie pokazali, że nie są słabszą drużyną od wicemistrzów Polski, więc ich podejście było jak najbardziej uzasadnione.

Legia Warszawa - Zoria Ługańsk NA ŻYWO w INTERNECIE

Początek czwartkowego spotkania należał do gości. Już w 2. minucie mogli otworzyć wynik, jednak nie potrafili wykorzystać rzutu wolnego z siedemnastu metrów. Legia na odpowiedź czekała nieco ponad kwadrans. Piłkę na prawej stronie ustawił Tomasz Brzyski i dośrodkował w pole karne. Futbolówka wpadła do siatki obok zmylonego Szewczenki i warszawianie byli już bardzo blisko fazy grupowej. Jednak niedługo przed przerwą z wolnego wyrównał Khomczenowski i Zoria wciąż celowała w awans.

Druga połowa rozpoczęła się dość spokojnie. Do 62. minuty delikatną przewagę miała Zoria, ale nie potrafiła jej udokumentować bramką. Wtedy sprawy w swoje ręce wziął Guilherme i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Wydawało się, że awans do fazy grupowej Ligi Europy jest na wyciągnięcie ręki dla warszawian. Kilka minut później z rzutu wolnego wyrównał jednak Rusłan Malinowski. Błąd Dusana Kuciaka sprawił, że emocje były do samego końca. Na szczęście w doliczonym czasie gry wicemistrzowie Polski wyprowadzili jeszcze szybką kontrę, po której sfaulowany w polu karnym został Ondrej Duda. Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany i tym samym pewne stało się to, że będziemy mieć dwóch przedstawicieli w Lidze Europy 2015/16!

Legia Warszawa - Zoria Ługańsk 3:2 (1:1)
Bramka: Brzyski 16, Guilherme 62, Duda 90 (k) - Khomczenowski 39, Malinowski 66

Legia: Kuciak – Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan (8. Lewczuk), Brzyski – Guilherme, Furman, Jodłowiec, Kucharczyk – Prijović (90. Saganowski), Nikolić (67. Duda)

Zoria: Szewczenko – Opanasenko, Siwakow, Piliawski (84. Czeczer), Kameniuka – Gordienko, Ljubenović (87. Lipartia) – Karawajew, Malinowski, Khomczenowski (58. Budkiwski) – Petriak

Żółte kartki: Pazdan, Rzeźniczak, Duda - Kameniuka, Siwakow, Budkiwski, Opanasenko