Liga Europejska. Ruch Chorzów - Austria Wiedeń: wynik 1:3. Dobry początek to za mało

2010-07-29 22:01

Ruch Chorzów przegrał w pierwszym meczu III rundy eliminacyjnej do tegorocznej Ligi Europejskiej. Chorzowianie przegrali na własnym boisku z Austrią Wiedeń 1:3.

W 4. minucie Grzyb wrzucił piłkę z autu w pole bramkowe Austrii a jeden z obrońców odbił ją na ósmy metr. Tam był Michał Pulkowski, który strzałem z woleja w samo okienko dał "Niebieskim" prowadzenie.

Już 3 minuty później Roland Linz w sytuacji sam na sam z Pilarzem i było wyrównanie. W 41. minucie Austria wyszła na prowadzenie za sprawą Petra Hlinki, który po rzucie rożnym głową skierował piłkę do bramki.

W 73. minucie goście dołożyli trzeciego gola. Po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Suttnera piłka trafiła do Tomasa Juna i było 1:3.

Ruch Chorzów - Austria Wiedeń 1:3 (1:2)

Bramki: Pulkowski (4) - Linz (7), Hlicka (41), Jun (73)
Żółte kartki: Rafał Grodzicki, Michał Pulkowski, Artur Sobiech, Sebastian Olszar - Zlatko Januzovic.
Sędzia: Michael Koukoulakis (Grecja).
Widzów: 8 000.