Theo Walcott - Arsenal

Autor: East News Theo Walcott - Arsenal

Liga Europy: Arsenal znów wygrał, niespodzianki w Liverpoolu i Bilbao [WYNIKI]

2017-09-29 11:42

Za nami druga kolejka fazy grupowej Ligi Europy. I po raz kolejny nie zabrakło zarówno wygranych faworytów, jak i wpadek innych czołowych zespołów. Drugie zwycięstwo w rozgrywkach odniósł Arsenal, który na wyjeździe rozprawił się z BATE Borysów, a AC Milan wymęczył wygraną z HNK Rijeka. Punkty niespodziewanie straciły z kolei Everton, Olympique Lyon czy Athletic Bilbao.

W drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Europy padło nieco więcej zaskakujących i niespodziewanych wyników, niż przed dwoma tygodniami. Nie zmieniło się jednak to, że komplet punktów zgarnęli dwa giganci - Arsenal i AC Milan. "Kanonierzy" na wyjeździe mierzyli się z BATE Borysów i pokonali Białorusinów 4:2. Świetny mecz rozegrał Theo Walcott, który w ciągu pierwszych dwudziestu dwóch minut dwukrotnie trafił do siatki rywali. Zwycięstwo, ale o wiele bardziej wymęczone, odnieśli też gracze Milanu. Po pogromie Austrii Wiedeń w pierwszej kolejce (5:1) wydawało się, że starcie na własnym stadionie z chorwackim HNK Rijeka będzie bułką z masłem. Tymczasem goście postawili zaskakująco trudne warunki. Jeszcze na dziesięć minut przed końcem Milan prowadził 2:0, ale w końcówce stracił dwa gole. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, błysnął Patrick Cutrone, który w jednej z ostatnich akcji spotkania trafił na 3:2 dla mediolańczyków.

Drugiej kolejki LE nie będą dobrze wspominać m.in. zawodniczy Athletiku Bilbao. Baskowie zaskakująco przegrali z Zorią Ługańsk. Punkty straciły też m.in. Everton (2:2 z Apollonem Limassol), Villarreal (0:0 z Maccabi Tel Awiw) czy Olympique Lyon (1:1 z Atalantą).