Radovan Pankov

i

Autor: Legia.com/materiały prasowe Radovan Pankov

Legia komentuje

Mamy komentarz Legii Warszawa w sprawie przesłuchania Radovana Pankova. Jaśniej się nie da

2023-11-30 11:56

Nie milkną echa skandalicznych wydarzeń po meczu Alkmaar – Legia. Radovan Pankov, który wówczas został zatrzymany przez policję, będzie musiał wziąć udział w przesłuchaniu w sądzie, które zaplanowano na 11 stycznia. Po meczu w Holandii doszło do dantejskich scen. W wyniku agresywnej postawy ochrony doszło do szarpaniny z piłkarzami i sztabem, poturbowany przez policję został również prezes klubu Dariusz Mioduski. Dziś już wiemy, że ta sprawa będzie się ciągnąć długo. UEFA wciąż ją rozpatruje, podobnie jak holenderski sąd.

Radovan Pankov będzie zeznawał przed holenderskim sądem

Po całej sytuacji zatrzymani zostali dwaj piłkarze Legii: Josue i Pankov. Ten pierwszy nie ma żadnych zarzutów, natomiast drugi jest podejrzewany o próbę pobicia jednego z ochroniarzy AZ. 11 stycznia Serb będzie przesłuchiwany.

- O tym, że Radovan będzie miał postawione zarzuty wiedzieliśmy dzień po jego zatrzymaniu, więc jesteśmy zupełnie spokojni – mówi „Super Expressowi” rzecznik Legii Bartosz Zasławski. - Dziwi nas obecność tego tematu w mediach, ponieważ nie pojawiły się żadne nowe okoliczności. To, że postępowanie zostało odroczone do stycznia, chyba najlepiej świadczy o tym, że te zarzuty nie są poważne. Była mowa o tym, że Radovan nie będzie musiał osobiście pojawić się na przesłuchaniu i będzie reprezentowany przez prawnika - a on połączy się online, jeszcze czekamy na decyzję. Natomiast Josue do tej pory – a przecież minęły blisko dwa miesiące - nie otrzymał żadnych zarzutów. Podkreślamy, że to nie my i nie nasi piłkarze byli stroną agresywną w tej bulwersującej sytuacji. 

Legia bardzo poważnie traktuje tę sprawę. Wspiera też mocno Pankova.

- Klub wynajął uznanego holenderskiego prawnika, z którym jesteśmy w stałym kontakcie. Rozumiemy pewne formalności, ale podkreślamy, że cały czas stoimy po stronie naszego piłkarza i będziemy go wspierać. W tej toczy się postępowanie również w polskiej prokuraturze - w kierunku pobicia członków sztabu i drużyny oraz rasizmu i ksenofobii w stosunku do Polaków w Alkmaar. Prokuratura zebrała już bardzo obszerny materiał dowodowy – zaznacza Zasławski.

Kosta Runjaić powiedział co myśli o Aston Villi. Same konkrety, bez wątpliwości

WIOSŁOWAŁEM Z PIŁKARZAMI LEGII W SZCZYTNYM CELU! BYŁY CIĘŻARY I LITRY POTU

QUIZ: Ile wiesz o Legii Warszawa?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od podstaw. W którym roku powstała Legia Warszawa?
QUIZ: Ile wiesz o Legii Warszawa?
Najnowsze