Mecz ukraińskiej ekstraklasy przerwany. Piłkarze musieli uciekać do schronów

Autor: YouTube ZRZUT EKRANU Mecz ukraińskiej ekstraklasy przerwany. Piłkarze musieli uciekać do schronów

Alarm rakietowy przerwał mecz

Mecz ukraińskiej ekstraklasy przerwany. Piłkarze musieli uciekać do schronów, z niepokojem patrzyli w niebo

2022-10-09 19:14

Wojna na Ukrainie trwa, ale szala powoli przechyla się na stronę zaatakowanego kraju. Rosyjska inwazja nie przebiega po myśli agresorów. Ukraina od wielu tygodni stara się normalnie żyć. Do gry wrócili jakiś czas temu piłkarze, którzy występują w meczach bez udział publiczności. Spotkanie Dynamo Kijów – Ruch Lwów zostało przerwane. Zawodnicy byli zmuszeni do opuszczenia boiska i udania się do schronów…

Świat sportu powoli odradza się na Ukrainie. Do gry wrócili pewien czas temu piłkarze, którzy starają się w trudnych czasach dać nieco rozrywki publiczności, która z przymusu może oglądać mecze tylko na ekranach monitorów czy telewizorów. Wszystko ze względów bezpieczeństwa. Dlaczego to ważne, wszyscy przekonali się w niedzielę 9 października. Mecz Dynamo Kijów – Ruch Lwów został przedwcześnie przerwany. Wszystko z powodu… alarmu rakietowego.

Euforia na Wyspach Owczych po wylosowaniu Polski! Wszystko przez Lewandowskiego

Mecz ukraińskiej ligi przerwany. Nagle usłyszeli alarm o ataku z powietrza

Mecz toczył się pod dyktando ekipy z Kijowa. Dynamo prowadziło w 80. minucie 2:0, gdy nagle piłkarze zamarli. Wszystko przez alarm o możliwym ataku rakietowym. Sędzia bardzo szybko zadecydował o tym, że spotkanie musi zostać przerwane. Zawodnicy natychmiastowo udali się do schronów.

Piłkarze i trenerzy z niepokojem spoglądali w niebo. Na całe szczęście po dłuższej przerwie mecz udało się dokończyć. Tymczyk ustalił wynik spotkania na 3:0. Dynamo Kijów po pięciu rozegranych meczach zajmuje ósme miejsce w tabeli. Nie traci jednak wielu punktów do podium. Trzeci Kołos Kowaliwka ma tylko dwa punkty więcej i za sobą o jeden mecz więcej.

Kacper Tobiasz zachwyca na boisku i poza nim. Kolejna wpłata bramkarza Legii Warszawa