Czerwona kartka, piłka nożna

Ogromny SKANDAL w Lidze Europy. Drużyna Polaka OGRABIONA z awansu?!

2020-12-11 10:16

Young Boys Berno pokonało w czwartkowy wieczór rumuński CFR Cluj 2:1 w spotkaniu ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Zdecydowanie więcej niż o samym meczu mówi się jednak o kontrowersyjnej decyzji arbitra spotkana, która miał fundamentalny wpływ na końcowy rezultat. Po zakończeniu meczu rumuńscy piłkarze nie przebierali w słowach, komentując pracę sędziego.

Mecz pomiędzy obiema drużynami był niezwykle istotny. Przed pierwszym gwizdkiem Szwajcarów oraz Rumunów dzieliły w tabeli jedynie 2 punkty, jasnym więc było, że zwycięzca awansuje do dalszej fazy rozgrywek. Wszystko układało się świetnie dla gości, którzy w 84. minucie objęli prowadzenie. W doliczonym czasie gry do akcji postanowił jednak wkroczyć arbiter – Benoit Bastien. Po jednym z dośrodkowań bramkarz Cluj – Cristian Balgradean – wypiąstkował piłkę. 37-latek uznał jednak, że Rumun wcześniej faulował rywala i podyktował rzut karny, faulującego ukarał natomiast czerwoną kartką.

Jan Tomaszewski: Mamy takie gwiazdy jak Anglia! | Futbologia

Balgradeana między słupkami zastąpił Grzegorz Sandomierski, ale nie był w stanie uchronić swego zespołu przed stratą bramki. Na domiar złego w szóstej minucie doliczonego czasu gry Szwajcarzy strzelili drugą bramkę, pieczętując tym samym swój awans do 1/16 finału. Po końcowym gwizdku goście z Rumunii dali upust emocjom. Ich złość naturalnie skupiła się na arbitrze, który – ich zdaniem – podjąć skandaliczną decyzję.

- Sędzia prawdopodobnie wyrzucił nas z rozgrywek dlatego, że jesteśmy Rumunami. Jesteśmy zbyt mali! Oni chcieli pewnie żeby Szwajcarzy przeszli dalej – grzmiał ukarany czerwoną kartką golkiper Cluj. Wtórował mu kolega z bloku defensywnego, Mario Camora. – Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałem. To była hańba – powiedział.

Lech Poznań zgarnął MILIONY za grę w Lidze Europy! Wiemy, ile dokładnie

Young Boys Berno dzięki zwycięstwu zajęło ostatecznie drugie miejsce w grupie i wywalczyło awans do dalszej fazy rozgrywek. Szwajcarzy znaleźli się jedynie za plecami włoskiej Romy, która zgromadziła 13 „oczek”. CFR Cluj zakończyło fazę grupową z 5 punktami, plasując się na trzeciej lokacie.