Sevilla FC - Manchester United

Autor: DPA/Associated Press/East News Sevilla FC - Manchester United

Sevilla - Manchester United: Wielkie emocje, znamy pierwszego finalistę Ligi Europy! [WYNIK]

2020-08-16 23:03

Sevilla FC stanie przed szansą, by po raz szósty wygrać Ligę Europy! W półfinale po emocjonującym i zaciętym spotkaniu wyeliminowała Manchester United, wygrywając 2:1. Gola na wagę finału strzelił w drugiej połowie rezerwowy Luuk de Jong. Rywalem hiszpańskiej drużyny będzie lepszy z pary Inter Mediolan - Szachtar Donieck.

Mecz Sevilla FC - Manchester United zapowiadał się pasjonująco. Mowa w końcu o dwóch drużynach mających w sumie sześć triumfów w Lidze Europy. W półfinale, który rozegrano w Kolonii, nikt się nie oszczędzał i od początku tempo było wysokie.

Zobacz skrót meczu Sevilla - Manchester United [WIDEO]

Wynik otworzyli podopieczni Ole Gunnara Solskjaera. W 9. minucie po faulu na Marcusie Rashfordzie rzut karny na gola zamienił Bruno Fernandes. Hiszpanie zakasali rękawy i wzięli się do odrabiania strat. Udało im się w 26. minucie, kiedy Sergio Reguilon świetnie dograł do Suso i ten zdobył bramkę. Piłkarze obu drużyn stworzyli sobie więcej okazji, ale w decydujących momentach brakowało im precyzji. O ile pierwsza połowa była bardzo wyrównana, to początek drugiej wyglądał tak, jakby na boisku pojawił się Manchester United i jakaś drużyna podszywająca się pod Sevillę... Anglicy w ciągu dziesięciu minut niemiłosiernie ostrzeliwali bramkę rywala. Strzegł jej jednak Yassine Bounou, który bronił absolutnie wszystko! Hiszpanie przetrwali trudne momenty i wrócili na właściwe tory, by w 78. minucie zadać decydujący cios za sprawą rezerwowego Luuka de Jonga! Holender wykorzystał precyzyjny dośrodkowanie Jesusa Navasa i z kilku metrów pokonał Davida De Geę.

Sevilla FC - Manchester United 2:1 (1:1)

Bramki: Suso 26, De Jong 78 - Fernandes 9 (k)

Sevilla FC: Yassine Bounou - Jesus Navas, Jules Kounde, Diego Carlos, Sergio Reguilon - Ever Banega, Fernando Reges, Joan Jordan (88. Nemanja Gudelj) - Suso (75. Franco Vazquez), Youssef En-Nesyri (56. Luuk de Jong), Lucas Ocampos (56. Munir El Haddadi)

Manchester United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka (88. Timothy Fosu-Mensah), Victor Lindelof, Harry Maguire, Brandon Williams (87. Daniel James) - Fred - Mason Greenwood (90+3. Odion Ighalo), Bruno Fernandes, Paul Pogba, Marcus Rashford (87. Juan Mata) - Anthony Martial