Śląsk - Ryga

Autor: PHOTO MARCIN GADOMSKI / SUPER EXPRESS WROCLAW Śląsk - Ryga

Liga Konferencji Europy

Śląsk odwrócił losy dwumeczu! Ryga na deskach, Nahuel bohaterem. Atomowe wejście w drugą połowę wicemistrzów Polski

2024-08-01 22:27

Na stadionie we Wrocławiu nie brakowało bramek, a na pierwszą z nich kibice musieli czekać zaledwie 6 minut, kiedy Matias Nahuel wyprowadził Śląsk na prowadzenie. Pomimo bramki dla Rygi niecałe dwa kwadranse później, podopieczni trenera Jacka Magiery wybornie weszli w drugą część spotkania i strzelili dwie kolejne bramki, dzięki czemu wygrali rewanżowe spotkanie 3:1, pokonując Łotyszy w dwumeczu 3:2 i awansowali do kolejnej rundy Ligi Konferencji Europy.

Rewanżowy mecz Śląska Wrocław z Ryga FC świetnie rozpoczął się dla gospodarzy z dolnośląskiego. Już w 6. minucie ekipa prowadzona przez Jacka Magierę wyszła na prowadzenie po tym, jak sędzia wskazał na rzut karny, a „jedenastkę” na gola zamienił Matias Nahuel. Piłkarze z Rygi jednak od razu zabrali się do roboty i nacierali na bramkę Śląska, a bramka wisiała w powietrzu. Wreszcie udało im się wpakować piłkę do siatki, kiedy po rzucie rożnym piłka spadła jeszcze przed bramkarza Śląska, ale pierwszy doskoczył do niej Hrvoje Babec i doprowadził do wyrównania w meczu i jednocześnie dał prowadzenie Rydze 2:1 w dwumeczu. Z takim wynikiem piłkarze zeszli na przerwę.

Kwadrans w szatni jednak bardzo dobrze podziałał na gospodarzy. Na drugą połowę wyszli oni mocno naładowani i ruszyli od razu do ataku. Dzięki temu trzy minuty po zmianie stron Śląskowi drugą bramkę dał Simeon Petrov, a kolejne trzy minuty później atomowym uderzeniem z dystansu popisał się Matias Nahuel i Śląsk prowadził już we Wrocławiu 3:1 (3:2 w dwumeczu). Na kolejną odpowiedź Rygi już nie było stać pomimo starań przyjezdnych z Łotwy i wicemistrzowie Polski zameldowali się w III rundzie Ligi Konferencji Europy.

Śląsk Wrocław - Ryga FC 3:1 (0:0)

Bramki: 6., 52. Nahuel, 34. Babec, 49. Petrov

Kartki: Rejczyk, Nahuel, Petkov, Pokorny, Szota, Żukowski - Babec, Orosco (czerwona)

Śląsk: Leszczyński - Żukowski, Petkov, Petrov, Szota (77. Guercio) - Pokorny - Samiec-Talar (77. Ince), Schwarz, Rejczyk (46. Cebula), Nahuel (85. Ortiz) - Musiolik

Ryga: Matrevics - Jurkovskis (68. Mankenda), Cernomordijs, Ngom, Erquiaga (68. Muzinga) - Nguena (57. Orosco)- Contreras, Babec, Jojic (83. Daskevics), Niang (83. Regza) - Reginaldo Ramires

Czy Jagiellonia Białystok awansuje do Ligi Mistrzów?
Na żywo

Witamy w relacji na żywo z rewanżowego meczu II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Śląsk Wrocław - Ryga FC. Początek spotkania o godzinie 20:30. Zapraszamy!

Już za kilkanaście minut rozpocznie się spotkanie Śląsk - Ryga

Tak na boisko wyjdzie ekipa z Wrocławia

Tak z kolei ekipy z Rygi

Piłkarze już wyszli na murawę! Za chwilę pierwszy gwizdek

1'

Gramy! Zaczęła Ryga

1'

Pierwsza akcja skrzydłem gości, ale piłka wyrzucona tak mocno, że zacznie bramkarz Śląska.

4'

Niang fauluje blisko bramki łotewskiej drużyny. Okazja dla Śląska!

5'

KARNY DLA ŚLĄSKA!

6'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! NAHUEL ZAMIENIA KARNEGO NA BRAMKĘ!

10'

Szota przytomnie wybija piłkę na aut na wysokości własnego pola karnego i przerywa akcję gości.

11'

Rzut rożny dla Rygi

14'

Żukowski faulowany w środkowej strefie boiska. Rzut wolny dla gospodarzy

16'

Dużo fauli popełnia Ryga. Teraz powalony Samiec-Talar

19'

Zaspali piłkarze Śląska! Ramires miał świetną okazję, ale strzał niecelny

23'

Kolejna okazja dla Śląska. Aut na wysokości pola karnego rywali

24'

GŁÓWKA RYGI NA BRAMKĘ ŚLĄSKA. PIŁKA PRZELECIAŁA TUŻ NAD BRAMKĄ! Kolejny raz postraszyli Łotysze

25'

Piłkarze Śląska wybijają piłkę, która szła do ich bramki! To powinna być bramka dla Rygi!

29'

Broni się całą drużyną Śląsk. Trudne momenty polskiej drużyny

32'

Niang powalony na skrzydle. Okazja dla Rygi na dośrodkowanie

34'

Gol. Ryga na raty, z rzutu rożnego wbija piłkę do siatki. 1:1 i Ryga prowadzi znów w dwumeczu.

35'

Nahuel i Babec ukarani żółtymi kartkami po przepychance przy linii bocznej boiska.

39'

Śląsk zabiera się znowu do ataku, Ryga się teraz broni

41'

Paskudny faul. Nahuel zwija się z bólu. Okazja dla Śląska z rzutu wolnego

42'

Żukowski zgarnął bezpańską piłkę, huknął z pierwszej i przeniósł ją nad poprzeczką.

43'

Samiec-Talar przejął piłkę, poszedł sam i uderzył w boczną siatkę!

45+1'

Sędzia doliczył minutę.

45+3'

Koniec pierwszej połowy. Śląsk 1:1 Ryga.

Piłkarze wracają już na murawę!

46'

Gramy dalej! Śląsk musi się zabrać ostro do roboty!

49'

GOOOOOOOOOOOOL! ŚLĄSK ZNÓW PROWADZI WE WROCŁAWIU!

51'

Ależ naciera Śląsk! Bramkarz Rygi paruje piłkę na rzut rożny

52'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! NAHUEL TRAFIA DZISIAJ PO RAZ DRUGI! ŚLĄSK PROWADZI JUŻ 3:1

56'

Mocno zdezorientowana Ryga próbuje zawiązać akcję

60'

Znowu zakotłowało się na boisku po fauli na piłkarzu Śląska

61'

Orosco, który pojawił się na murawie 4 minuty temu ukarany czerwoną kartką!

63'

Petkov jako trzeci zawodnik Śląska ukarany żółtą kartką.

67'

70'

Śląsk mógł próbować wyjścia z kontrą, ale zdecydowali się rozegrać do tyłu i poszanować piłkę.

74'

Piąta żółta kartka dla Śląska. Teraz ukarany Szota.

76'

Nahuel niepotrzebnie wszedł w drybling w polu karnym rywali i stracił piłkę.

77'

80'

Świetnie skasowana akcja Rygi. Z akcją wychodził Śląsk, ale piłka wybita na aut bramkowy i zacznie bramkarz gości.

81'

Niebezpieczne zderzenie głowami w polu karnym Śląska. Sędzia wstrzymał grę, wygląda to poważnie.

83'

85'

Gromkimi brawami nagrodzony schodzący Nahuel. W jego miejsce Ortiz.

88'

Śląsk stara się już trzymać piłkę daleko od własnej bramki.

90'

Rzut rożny dla Rygi.

90+1'

Niebezpieczeństwo zażegnane. Sędzia doliczył aż 5 minut.

93'

Dośrodkowanie w pole karne Śląska, ale Leszczyński łapie piłkę.

90+6'

KOOOOOOOOOOOOOOOONIEC! Śląsk wygrywa 3:1 we Wrocławiu i 3:2 w dwumeczu i awansuje do III rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy!

I to wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na portalu sport.se.pl!