Tragedia w świecie futbolu! Nie żyje znany sędzia. Przegrał walkę z chorobą

2020-09-11 9:30 MSo
Znicz, świeczka
Autor: East News Znicz

Cały świat francuskiej piłki nożnej pogrążył się w głębokiej żałobie. Znany i ceniony sędzia, także rozgrywek międzynarodowy, Sebastien Desiage przegrał bardzo długą i nierówną walkę z chorobą! - Kochał piłkę, kochał tę grę. Przekazujemy najszczersze kondolencje jego rodzinie i tym których kochał - powiedział prezydent federacji, Noel le Graet.

Zdecydowanie za wcześnie odszedł z tego świata Sebastien Desiage, ceniony francuski arbiter międzynarodowy. Sędzia od długiego czasu zmagał się z poważną chorobą. Zmarł w wieku zaledwie 46 lat. Jego śmierć była szokiem dla całej społeczności francuskiej federacji.

Leo Messi sprawił okulary za ponad 20 TYSIĘCY! To nie zachcianka milionera

Super Sport 09.09

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Wiedzieliśmy, że w ostatnich miesiącach Sébastien Desiage walczył o zdrowie, ale informacje o jego śmierci nas zszokowały. Sędziowie, federacja i my wszyscy jesteśmy bardzo zasmuceni. Był człowiekiem, który był szanowany i ceniony za swoje cechy. Był zakochany w piłce nożnej, w tej grze. Federacja składa szczere kondolencje jego rodzinie i bliskim - mówi cytowany przez Get Football News France prezydent FFF, Noel le Graet.

Desiage był sędzią Ligue 1 od 2013 roku. Poprowadził 84 spotkania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Sędziował także mecze Ligi Europy, eliminacji mistrzostw Europy 2016 i 80 meczów w drugiej lidze francuskiej.

Był także szefem komisji sędziowskiej, ale zrezygnował z pracy w niej dwa lata temu na rzecz walki z chorobą.

Najnowsze