Oprawa na meczu Legia - Dinamo

i

Autor: CyfraSport Oprawa na meczu Legia - Dinamo

UEFA surowo ukarała Legię Warszawa! Kibiców to bardzo zaboli

2021-08-16 15:24

Legia Warszawa przegrała szanse na awans do Ligi Mistrzów ulegając w dwumeczu chorwackiemu Dinamu Zagrzeb, ale w dalszym ciągu walczy o zameldowanie się w Lidze Europy. W starciu ze Slavią Praga będzie musiała jednak liczyć się z surowa karą, którą klubowi wymierzyła UEFA. Wszystko podano w oficjalnym komunikacie.

Legia Warszawa miała wielkie nadzieje na kontynuowanie przygody w eliminacjach do Ligi Mistrzów, zwłaszcza po remisie 1:1 wywiezionym z Zagrzebia. Dinamo w rewanżu w Warszawie nie pozwoliło sobie jednak na żadną wpadkę i wygrało 1:0, dzięki czemu strąciło warszawian do eliminacji do Ligi Europy. W decydującej rundzie walki o fazę grupową tych rozgrywek, ekipa ze stolicy Polski zmierzy się ze Slavią Praga. W Czechach starcie odbędzie się już w najbliższy czwartek, natomiast do rewanżu przy Łazienkowskiej dojdzie w czwartek, 26 sierpnia. I w tym właśnie pojedynku mistrzowie Polski nie będą mogli liczyć na wsparcie swoich najbardziej zagorzałych kibiców, zasiadających na Żylecie. Powodem jest odpalenienie środków pirotechnicznych podczas starcia z Choratami.

Zobacz też: Lewandowska opowiedziała o swoim życiu. Prawda wyszła na jaw, już tego nie ukrywa

Oto treść oficjalnego komunikatu wystosowanego przez Legię Warszawa:

"Legia Warszawa informuje, że decyzją UEFA Control, Ethics and Disciplinary Body (UEFA CEDB)  z dnia 16 sierpnia 2021 r. na klub została nałożona kara częściowego zamknięcia stadionu (Trybuna Północna) na najbliższy mecz w ramach rozgrywek UEFA w Warszawie.

Decyzja UEFA CEDB ma związek z użyciem środków pirotechnicznych w trakcie meczu z GNK Dinamo Zagrzeb w dniu 10 sierpnia 2021 r.

Jednocześnie na klub została nałożona kara finansowa za niedrożne przejścia komunikacyjne w trakcie ww. meczu.

Klub złożył wniosek o uzasadnienie decyzji UEFA. Niezwłocznie po jego otrzymaniu klub podejmie decyzję dot. złożenia odwołania do UEFA Appeals Body, jak również wniosku o wstrzymanie wykonania kary zamknięcia Trybuny Północnej.

Szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży biletów na rewanżowy mecz ze Slavią Praga zostaną podane w najbliższych dniach w oddzielnym komunikacie".

Jan Tomaszewski: Legia zagrała ŻENUJĄCO słabo
Najnowsze